Чи можуть щеплені від Сovid-19 заразитися

Хто думає, що після щеплення проти коронавірусу може поводитися, як і раніше, той помиляється. Дотримуватися суворих правил доведеться і надалі, щоб не заразити інших. Адже існує ще багато відкритих питань. На деякі з них спробуємо відповісти.

Вакцина від коронавірусу

Щодня зростає кількість людей, які отримали щеплення від Covid-19. Але багато питань досі залишаються відкритими. Як довго буде діяти захист, який дає вакцина? Наскільки щеплення допомагають скоротити або навіть зупинити поширення вірусу серед населення? Чи можуть вакциновані заразитися й передавати вірус іншим?

Якщо говорити про вакцини виробництва BioNTech/Pfizer і Moderna, то за наявними даними вони забезпечують захист від коронавірусу на рівні до 95 %. Це стосується всіх груп населення.

За даними німецького Інституту Роберта Коха (RKI), поки незрозумілим залишається, чи можуть вакциновані передавати коронавірус, і якщо можуть, то наскільки активно. І поки відповіді на це питання немає, люди повинні дотримуватися всіх необхідних заходів захисту від коронавірусу навіть після щеплення, тобто дотримуватися соціальної дистанції та правил гігієни, а також носити маски. В ідеалі щеплення від коронавірусу захищають від самого факту зараження. Але поки таку дію, допущені до використання вакцини, не довели.

При наявності стерилізуючого імунітету організм знешкоджує вірус ще до того, як він до нього потрапив. Якщо такий імунітет утворюється, люди не можуть передавати вірус іншим, адже не мають його в організмі. Однак досі не зрозуміло, чи здатен організм людини виробити такий імунітет завдяки вакцині. Поки що вчені говорять, що це «ймовірно» або «можливо». Зате у випадку з так званим «функціональним імунітетом» ситуація інша. Його вакцини забезпечити точно можуть. Однак цей тип імунітету захищає вакцинованого від самого факту зараження.

А це означає, що теоретично принаймні деякі вакциновані можуть заразити інших, не хворіючи при цьому самі. Щоб знати це точно, потрібно дочекатися нових даних досліджень. Стовідсоткового захисту від хвороби не гарантує жодна вакцина. Багато хто думає, що вакцина або діє, або ні. Але це не так – між чорним і білим є багато відтінків. Це стосується і щеплень від Covid-19. Хто і коли досягає якого рівня захисту від коронавірусу, точно ще не відомо. Але точно відомо, що вакцини, які зараз використовуються, допомагають уникнути тяжкого перебігу хвороби.

«Погляд часу» №11-11.03.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *