Чи нарахована субсидія: де та як це перевірити

Щоб дізнатися, чи нарахована субсидія – адресну допомогу, яка надається для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг – не потрібно телефонувати в управління соціального захисту населення, зробити це можна онлайн.

Чи нарахована субсидія: де та як це перевірити

Право на отримання житлових субсидій за критеріями Міністерства соцполітики мають сім’ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов’язкового платежу.

Обов’язковий відсоток платежу розраховується за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім’ї. Для його обчислення визначається середньомісячний сукупний дохід домогосподарства. Середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства, і визначається середньомісячний дохід на особу, дохід на особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на особу в розрахунку на місяць, встановленого на 1 січня року, з якого призначається субсидія.

Отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 20 %, й у такий спосіб визначається відсоток від середньомісячного сукупного доходу. Після цього розраховується розмір обов’язкової частини платежу – обов’язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.

Інформація про розмір нарахованої компенсації міститься в Єдиному державному реєстрі одержувачів житлових субсидій: стан субсидії, населений пункт, номер заяви, місцеперебування вашої особової справи, період нарахування компенсації.

Щоби дізнатися, чи нарахована субсидія та у якій сумі, необхідно перейти на портал Мінсоцполітики:

  • зайдіть на державний портал;
  • введіть свої особисті дані – область, місто, вулицю, номер будинку і квартири. Вводити ПІБ, номер паспорта, ІПН тощо – не потрібно;
  • підтвердьте, що ви не робот, і натисніть «Шукати».

Далі на екрані з’явиться вся інформація стосовно субсидії – її нарахування, сума, період призначення тощо.

 «Уют» №39-22.09.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *