Чи обрізати листя полуниці навесні

Чи обрізати листя полуниці навесні

Отримати урожай полуниці не так і просто. Це досить примхлива культура, за якою потрібен догляд і постійний контроль. Обов’язковою процедурою є обрізка листя і вусів. Чи обрізати листя полуниці і коли це краще робити.

Перевага зрізання – очищення грядки полуниці від старого листя з перезимувавшими шкідниками. Обрізавши надземну частину, ягідні кущі концентрують енергію в кореневій системі, у результаті чого корінці стають товщі, вегетаційний період швидко переходить в активну фазу – починається нарощування листя. Своєчасне видалення вусів також сприяє кращому плодоношенню.

З одного боку на старих листках полуниці накопичуються шкідники та збудники хвороб, які переходять на молоді листочки. З іншого боку зрізка листя послаблює рослину, розвиток довший, а плодоношення починається пізніше. Щоб прискорити цей процес після обрізки проводять підживлення.

Листя полуниці з явними ознаками хвороби потрібно обрізати! Якщо «королівських» кущиків у вас багато, то акуратно обробити індивідуально кожен фізично неможливо і найчастіше у процесі зрізання пошкоджують нові листочки, але якщо це кілька грядок, то від старого листя краще позбутися.

Коли і як обрізають листя полуниці

Оглянути грядки і провести роботу з секатором потрібно вже на початку квітня. Виберіть для цього суху безвітряну погоду.

На відміну від осінньої обрізки, навесні не можна повністю видаляти листя на полуниці. Видаляємо тільки ослаблені, пошкоджені, деформовані або ті, що лежать на землі, не чіпаючи листову розетку. Це дозволить вільно проходити і сонячним променям, і повітрю. При зрізі залишити невеликий черешок, інакше квіти і зав’язі будуть занадто пізно формуватися.

У процесі обрізки полуниці частіше обробляйте інструменти, щоб не розносити суничного кліща.

У цей же час обрізають вуса на відстані 5-7 см від листяної розетки й акуратно витягують із ґрунту руками чи сапкою. Обривати вуса не можна, щоб не травмувати кореневу систему. Якщо під час обрізки висмикнули кущик, значить рослина була слабкою й особливо переживати за неї не варто, великого врожаю вона б не принесла.

Усі обрізані частини полуниці спалюють або виносять за межі ділянки.

Догляд після обрізки

Після виконання санітарної процедури навколо кожного куща ґрунт розпушують вузькою сапкою. Поверхневе залягання кореневої системи ускладнює процес, тому що пошкодження призведе до загибелі рослини.

Із лійки поливають і через час проводять підживлення. Для цього використовують універсальне добриво чи розчини: на відро води 1 частина аміачної селітри і 2 частини амофосу або 25 г сечовини розчинити у відрі води. Під кожен кущ вносять 0,5 л препарату.

Популярні помилки:

  • абсолютне скошування кущів;
  • обрив листя або вусів;
  • неакуратне розпушування;
  • пошкодження під час обрізання листяної розетки (серця рослини);
  • занадто коротка обрізка листя.

«Погляд часу» №13-26.03.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *