Чи платять пенсіонери податок на землю?

Згідно зі ст. 281 Податкового кодексу України, від сплати земельного податку звільняються пенсіонери (за віком), особи з інвалідністю першої та другої групи, ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Чи платять пенсіонери податок на землю

Кодексом визначено, що звільнення від сплати податку поширюється на ділянки по кожному виду використання в межах граничних норм:

  • для ведення особистого сільського господарства – в розмірі не більше 2 га;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більше 0,25 га, у селищах – не більше 0,15 га, у містах – не більше 0,10 га;
  • для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 га;
  • для будівництва гаражів – не більше 0,01 га;
  • для ведення садівництва – не більше 0,12 га.

При цьому пільги зі сплати земельного податку для фізичних осіб за ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв), не передбачені, відповідно, податок на таку землю стягується на загальних підставах.

У той же час від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі таких ділянок і часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Слід звернути увагу, що пенсіонери, яким призначено пенсію за віком на пільгових умовах, не мають права на пільгу зі сплати земельного податку, якщо вони не досягли пенсійного віку.

Таким чином, пенсіонери мають право на пільгу зі сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності (за винятком земельних паїв), і тільки після досягнення ними загальновстановленого пенсійного віку.

«Погляд часу» №36-03.09.2020

Читайте також: Про сплати земельного податку пенсіонером за пай

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *