Чи потрібен у дитячому взутті супінатор?

У дитячому взутті більшості виробників є супінатор – елемент, що забезпечує профілактику плоскостопості.

супінатор у дитячому взутті

Якщо Ви візьмете в руки правильне дитяче взуття, то обов’язково намацаєте на внутрішній стороні устілки приблизно посередині, трохи ближче до п’яткової частини, невеликий м’який горбик. Ось це і є супінатор. 

Він потрібен для того, щоб допомогти сформувати так звану арку – підйом тієї частини стопи, яка не лишає слід на піску. 

Корекція стопи

Та чи справді він потрібен – точаться суперечки. Одні кажуть, що здорові ніжки профілактики не потребують, інші стверджують, що без супінатора плоскостопість неминуча.

Супінатор – ортопедичний виріб, призначений для підтримки поздовжнього зводу стопи і підняття внутрішнього краю п’ятки на площині. Його лікар має підбирати індивідуально у разі деформації стопи. Висота, жорсткість і площа супінатора варіюються.

Дитяча ніжка росте швидко, тому чимало батьків купують взуття «із запасом». Це неправильно, особливо якщо у взутті є супінатор, адже місце його розташування і висота залежать від розміру взуття. Якщо воно завелике, супінатори будуть розташовані не там і можуть спровокувати у здорової дитини порушення розвитку поздовжніх склепінь стопи.

Не правильно підібрані самостійно жорсткі високі супінатори можуть також завдати шкоди. Малюк при ходьбі спиратиметься лише на зовнішню частину стопи чи неприродно ставитиме ніжки, щоб зменшити незручність від супінатора.

При профілактиці плоскостопості і при його лікуванні супінатор необхідний.

Купуючи взуття з цим ортопедичним виробом, треба підбирати його з невисоким відносно м’яким супінатором. Розмір обов’язково має відповідати довжині стопи дитини.

Читайте також: Якщо у дитини плоскостопість

 «Уют» №22-28.05.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *