Чи потрібна перерва?

Чи потрібно при тривалому прийомі контрацептивних таблеток робити перерву?

Ольга

Чи потрібно при тривалому прийомі контрацептивних таблеток робити перерву

Для того, щоб не виникло ускладнень або побічних реакцій важливо відповідально підійти до цього питання. Не буває нешкідливих таблеток. Тому гормони, звичайно ж, можуть завдавати шкоди нашому організму.

На що впливають гормони: на систему шлунково-кишкового тракту (тому у деяких загострюється гастрит під час прийому КОК), на печінку, на систему згортання крові (кров згущується), на молочні залози.

Але, якщо щорічно проходити обстеження, то побічних ефектів можна уникнути. Які обстеження необхідні?

УЗД органів малого таза, УЗД молочних залоз на 5-7 д.м. ц.; коагулограма, Д-димер, рівень тромбоцитів у крові; біохімія крові (печінкові ферменти) і загальний аналіз крові. Все інше за показаннями!

При скасуванні прийому КОК ризик появи вагітності значно збільшується. Плюс усе залежить від причини призначення гормонів (якщо це в якості лікування ендометріозу, то збільшується ризик появи ендометріоїдних кіст). У цілому, в усіх клінічних рекомендаціях немає даних про необхідність перерви в прийомі КОК.

Для того, щоб не виникло ускладнень, важливо обстежитися перед початком прийому контрацептивів і проходити профілактичну діагностику для контролю стану організму.

Юлія Желтоножська, лікар-гінеколог

«Уют» №49-02.12.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *