Чи потрібні права водія на керування мопедом

Керування мопедом

Чи потрібні права водія на керування мопедом «Дельта», який має двигун із робочим об’ємом 49 см³? Чи передбачена відповідальність за керування без водійських прав таким транспортним засобом?

Керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред’явила для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, тягне за собою накладення штрафу від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 1 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Український уряд зобов’язав водії мопедів та моторолерів отримувати посвідчення водія категорії А1. Відтепер водійські права необхідно мати і на транспортні засоби, що мають двигун з робочим об’ємом менше 50 куб. сантиметрів. (підпункт «а» пункту 2.1, пункт 2.13 Правил дорожнього руху).

До категорії А1 належать також мопеди з робочим об’ємом двигуна до 50 см³ або електродвигуна потужністю до 4 кВт.

Отже, щоб на законних підставах керувати мопедом «Дельта», який має двигун із робочим об’ємом 49 см³, необхідно мати при собі посвідчення водія.

«Погляд часу» №51-2019

FacebookTwitterPinterest
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *