Чи потрібно дитині носити маску

Складно уявити, як непосидючий малюк 3-4 років сумлінно одягає захисну маску на обличчя та ходить у ній стільки часу, скільки вимагається. Діти взагалі не дуже охочі до дотримання правил. Ще й таких незручних і для них незрозумілих.

Чи потрібно дитині носити маску, чи всім дітям вони потрібні та за яких умов ними користуватися не слід – давайте розбиратися. 

Діти, які хворіють: мають температуру, кашель, нежить, діарею чи блювання не повинні виходити з дому, навіть у масці. Зверніться до лікаря, якщо ваша дитина має один із цих симптомів.

А тепер до масок.

Хірургічні маски зазвичай великі для дітлахів. А от серед тканинних можна підібрати відповідний розмір. Коли одягаєте на дитину маску, зверніть увагу, чи вона повністю прикриває носа та рота. А ще – чи не утворюються по краях отвори. Адже маска працює лише в тому випадку, коли щільно прилягає до обличчя з усіх боків.

Важливо. Дітям до двох років не можна носити жодні маски. Це небезпечно. Тканинні маски не підходять для дітей, які хворіють на серйозні хронічні хвороби чи мають ослаблену імунну систему. У таких випадках рекомендується респіратор № 95.

Здоровим дітям старшим від 2 років одягайте маски в місцях, де неможливо дотримуватися безпечної фізичної дистанції у 1,5-2 м. Наприклад, коли їдете в метро чи заходите разом у продуктовий магазин.

діти в медичних масках

Але якщо ваша дитина, одягаючи маску, торкається обличчя ще частіше, ніж коли її не носить; постійно знімає та одягає брудними руками; у неї маска постійно спадає чи просто без діла бовтається на одному вусі – це не найкраще рішення. Краще зніміть маску та відійдіть на безпечну соціальну дистанцію від інших людей, поки дитина звикає до нового аксесуару.

Як заохотити дитину носити маску:
  • одягніть маску перед дзеркалом та разом обговоріть, як ви виглядаєте і для чого це потрібно;
  • намалюйте на ній веселі малюнки;
  • покажіть приклади інших дітей у масках;
  • намалюйте маску улюбленому персонажу дитини з книги чи мультфільмів;
  • можна одягати маску на короткий час вдома, щоби дитина потроху звикала.
Де маску можна не носити
  1. Вдома точно можна не одягати. Якщо вдома лише ваша сім’я, всі здорові і ніхто не контактував з інфікованими Covid-19. Якщо хтось із членів сім’ї має симптоми хвороби – одягніть маску на нього.
  2. Коли діти гуляють на вулиці й поруч немає інших людей. Тільки попередьте дитину, що не треба нічого торкатися – ані лавочок, ані фонтанів із водою, ані гойдалок і решти речей на дитячих майданчиках. Почитайте більше про те, як організувати безпечні прогулянки з дітьми під час пандемії.
  3. Не одягайте на дитину маску в басейні чи на пляжі. Якщо маска намокне – буде складно дихати. Це особливо небезпечно під час плавання.
  4. Якщо дитина активно грається, наприклад, бігає, маска може заважати дихати також. У таких випадках краще перенести гру на свіже повітря та зняти маску.

Не забувайте, що маски для обличчя працюють лише тоді, коли ви їх одягаєте та знімаєте правильно.

Будьте гарним прикладом для своїх дітей!

«Погляд часу» №30-23.07.2020

Читайте також: Як просто захиститися від коронавірусу… І це не маска

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *