Чи потрібно мити яйця

Чи потрібно мити яйця перед тим, як покласти в холодильник?

Дар’я Войтюк

Яйце – найкорисніший продукт для щоденного вживання. Водночас яйця можуть містити сальмонелу, наслідком якої є діарея, лихоманка, блювання та шлункові спазми. Щоб уберегтися від цього, багато людей миють їх. Але перед зберіганням яйця мити не потрібно, тому що під час миття видаляється захисна кутикула, яка називається муцином. Якщо змити муцин, який захищає пористу поверхню шкаралупи, в яйця можуть проникнути бактерії та мікроби.

Чи потрібно мити яйця?

Кутикула, якщо з яйцями «поводитись» правильно, захищає продукт не лише від бактерій, а й узагалі забруднень та від зневоднення.

У доповіді комісії Раді про зміни у споживанні, миття та маркування яєць вказано, що інфекція може потрапляти в продукт через інфекцію яєчників або яйцеводу курей та через шкаралупу з пташиного посліду або пилу, які є в гнізді. Миття яєць не допоможе, якщо інфекція вже потрапила в них, якщо ні – може збільшити ризик забруднення його вмісту. Тому, якщо мити яйця – це лише збільшить ризик їхньої крихкості та проникнення забруднень та інфекцій через їхню шкарлупу.

Що ж робити з яйцями, щоб зберігати їх, якщо вони брудні?

Просто покласти їх у холодильник і після цього помити руки. Мити яйця варто безпосередньо перед уживанням.

«Уют» №14-6.04.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *