Чи потрібно опалювати нежилий будинок взимку?

Чи потрібно опалювати нежилий будинок взимку?

Маємо у селі будинок, яким влітку користуємось і продавати не збираємось. Взимку ми туди не їздимо, але люди кажуть, що залишати на зиму будинок неопаленим не можна. А батько свариться: навіщо витрачати гроші й марно опалювати порожній будинок? Хто з нас має рацію?

Ігор Осипенко, Житомирська обл.

Від того, що будинок взимку не опалюватимуть, він не зруйнується. Однак фахівці радять підтримувати плюсову температуру у приміщенні на мінімальному рівні.

Відсутність опалення – випробування для всіх конструкцій. При коливаннях температури на стінах з’являється пліснява та грибок. У холодному повітрі знижується вміст вологи. А та, що була у приміщенні, поки воно було теплим, осяде на стінах. Аби запобігти промерзанню стін, слід підтримувати температуру вище 5 градусів.

Велике значення має матеріал, з якого зведено будинок. Споруда з газобетону і дерев’яна особливо потребують опалення. Цегляний будинок важливо правильно законсервувати, аби крізь щілини всередину не потрапляло холодне повітря. Особлива увага – віконним відкосам. Багато залежить від того, чи добре утеплений будинок.

Якщо будинок облаштований системою водопостачання, на зиму важливо відключати воду, стежити, щоб вона була злита з усіх труб. Можна залити у сантехніку незамерзаючу рідину, але це не дасть 100-відсоткового результату. Щоб уникнути проблем із трубами, варто подбати про їх утеплення.

Дерев’яні меблі легко всотують вологу. Щоб деревина не розсихалася, її можна вкрити лаком чи фарбою, але це слід робити влітку. Паперові шпалери також всотують вологу і з часом відстають від стін. М’які меблі у неопалюваному приміщенні бажано захистити поліетиленовими чохлами. Металеву фурнітуру (замки, ручки, петлі) обробляють змазкою, щоб захистити від корозії.

Якщо ви завітали у холодний будинок, бажано прогрівати його, відсунувши від стін меблі. Якщо після перерви опалюватимете будинок у мороз, електротехніка буде сирою. Тож перш ніж нею користуватися, зачекайте, доки просохне.

Якщо приїхали на вихідні у холодний будинок і протопили його до 18-25 ºС, то напередодні від’їзду краще відчинити вікна та двері й провітрити приміщення, аби внаслідок поступового охолодження на стінах, шпалерах не накопичувалася волога. У результаті провітрювання тепле повітря і волога вийдуть назовні. У холодному будинку не поспішайте ставити на плиту чайник чи каструлі, бо скрізь швидко осяде пара.

Періодичне опалювання взимку небажане, бо спричинить коливання температури. Якщо опалення газове, його краще встановити на мінімум. Якщо пічне – придбайте електричні конвектори чи керамічні панелі. Є моделі, оснащені термостатом, що підтримують задану температуру у приміщенні. Потоваришуйте з сусідами та залиште їм ключі від будинку, щоб час від часу перевіряли, чи все гаразд.

«УЮТ» №2 -2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *