Чи повинні люди, які перехворіли на коронавірус, носити маски?

Якщо я перехворіла на Covid-19, то я ж маю антитіла? Вони захистять?! Чи повинні люди, які вже перехворіли, носити маски?

Валентина В.

Здоровий глузд та наявні наукові дані підказують, що носити маску та дотримуватися інших заходів, аби не підхопити вірус, важливо продовжувати, незважаючи на те, чи перехворіли ви чи ні.

Чи повинні люди, які перехворіли на коронавірус, носити маски
Поки продовжується епідемія коронавірусу важливо продовжувати носити маску, зберігати фізичну дистанцію та стежити за гігієною рук.

Вірус SARS-CoV-2 ще новий, його досі вивчають, нові дані з’являються щодня. Наразі невідомо точно, як довго зберігаються антитіла та чи дають вони беззаперечний захист після хвороби. Спочатку були дані про антитіла, які зберігаються до трьох місяців, а тривалість захисту здебільшого залежала від того, яким був перебіг хвороби – чим важчим був перебіг, тим довше вони зберігалися.

Днями з’явилося дослідження, що вказує на ймовірну тривалість збереження антитіл до шести місяців. Були й дані про те, що антитіла можуть доволі швидко минати після хвороби чи можуть узагалі не з’являтися. Одне зрозуміло точно – антитіла не дають тривалий захист і їхній захист досить індивідуальний.

Тож не варто вважати, що отримання антитіл – це панацея. Бо існує ще й інший рівень захисту і, здається, він має вагомішу роль – це клітинний імунітет, а саме специфічні Т-лімфоцити. Саме вони виявляють та знищують інфіковану вірусом клітину, а згодом здатні й зберігати клітинну пам’ять про збудника хвороби. Завдяки цьому клітинна пам’яті знову готова боротися із хворобою, якщо збудник потрапить до організму.

Функцію таких лімфоцитів ще вивчають, це досить складно, бо потрібно робити специфічні аналізи, що доступні не всюди. Але відомо, що деякі люди, які не стикалися з вірусом SARS-CoV-2, уже мали імунітет до нього саме через наявність Т-клітин, які вони здобули, коли хворіли на інші респіраторні хвороби.

Інформації про повторні інфікування не так багато, бо поки не було масштабних досліджень, які допомогли б розібратися у тому, яка ймовірність, коли та у кого захворіти на Covid-19 повторно існує. Щодо цього зараз значно більше питань, ніж відповідей. Поки даних немає, важливо продовжувати дотримуватися правил, зокрема носити маску, зберігати фізичну дистанцію та стежити за гігієною рук.

«Погляд часу» №51-17.12.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *