Чи страшний мороз без снігу в саду

Багато дачників побоюються безсніжної зими. А чи страшний мороз без снігу в саду?

Чи страшний мороз без снігу в саду
Сад загине за умов аномально теплої зими

Не варто боятися безсніжної зими. Не вірите? Тоді досить навести приклад, південні регіони, де середня температура повітря взимку ще вища, ніж у середній смузі. Однак у них і квіти, і чагарники ростуть та цвітуть набагато краще, ніж в інших широтах. А плодові дерева? Напевно, не варто нагадувати, що врожаї фруктів у них набагато більші і кращі.

Морозна безсніжна зима загубить у саду все живе

Головна небезпека, що підстерігає ваші посадки безсніжною зимою, – це міцні морози. Якщо ви наперед подбали про підготовку своїх рослин до майбутньої зими, тобто, утеплили їх, то вам зовсім нема чого боятися. До переліку основних робіт із захисту саду та квітника від морозу, за умови відсутності снігового покриву, який, у свою чергу, виконує своєрідну захисну функцію, входить своєчасне (у листопаді) мульчування ґрунту навколо чагарників та плодових дерев, укриття теплолюбних рослин та троянд, а також цибулинних рослин та ірисів. Якщо сад засипле снігом, а необхідно провести заходи щодо захисту дерев від гризунів або сильних морозів, розчистити доріжки у зимовому саду допоможе снігоприбиральник.

Полуниця та суниця «не переживуть» безсніжну зиму

Якщо ви по осені обрізали у цих чагарників листя чи надземну частину рослин, то цілком імовірно, що так і буде. Однак не впадайте у відчай, оскільки все ще можна виправити. Кореневища цих рослин дійсно замерзнуть, якщо температура повітря опуститься до -10…15 °С, тому у вас ще є час укрити суницю і полуницю, наприклад, лапником.

Крижана кірка, що покрила рослини, загубить їх

Рослину здатна занапастити лише суцільна крижана кірка, у разі якої вона просто вмерзає в лід. Якщо ця кірка невелика і покриває лише вузли кущіння, тобто, листя знаходиться на відкритому повітрі, то в цьому випадку рослина не загине, оскільки отримуватиме достатню кількість кисню.

«Погляд часу» №3- 19.01.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *