Чи варто давати дитині кишенькові гроші?

Сучасні експерти фактично одностайні в тому, що кишенькові гроші варто давати дітям із ранніх років життя. Поява власних коштів сприятиме впевненості дитини. Школяр починає відчувати себе «практично дорослим».

Чи варто давати дитині кишенькові гроші?

Це сприятиме формуванню самостійності дитини, оскільки у неї з’явиться можливість розуміти свої витрати, приймати рішення, розставляти пріоритети, формуватиметься відчуття відповідальності, вона почне економити і заощаджувати.

При виборі суми кишенькових коштів важливо враховувати вік дитини, її реальні потреби та можливості сім’ї. Сума та частота отримання грошей для дітей різної вікової категорії повинна відрізнятися.

Дитина у 9-11 років уже може навчитися робити розумні покупки, планувати свої витрати. Проте варто скласти  список заборонених покупок (цигарки, алкоголь), але не позбавляйте можливості самостійно вирішувати, що придбати за отримані гроші.

Гроші, які дитина 12-14 років самостійно заробила чи накопичила з кишенькових витрат, повинні залишатися у неї. Підліткам можна видавати кишенькові гроші один раз на місяць. Така періодичність буде привчати їх до правильного розподілу коштів.

Не можна:

1) аби сума залежала від оцінок у школі, настрою дорослих;

2) платити за виконання всіх домашніх робіт;

3) збільшувати суму, тому що у дитини «закінчилися гроші».

«УЮТ» №16-16.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *