Чи варто говорити подрузі, що чоловік їй зраджує?

Нещодавно дізналася, що чоловік моєї подруги зрадив їй із нашою спільною знайомою. Причому не разово, а періодично зустрічається з нею. Тепер мучуся, сказати їй чи ні. Якби це було один раз, я б промовчала, адже всяке буває. Але тут постійний обман. А з іншого боку, чи варто лізти у чуже життя? Сама ж і опинюся винною. Що робити у такому випадку?

Віка, по e-mail

Подрузі змінює чоловік

Перша реакція – скоріше розповісти подрузі, і це нормальна реакція. А зупиняє теж цілком здорове і розумне побоювання бути втягнутою у чужу сімейну динаміку і стати вже не просто подругою, а причиною розбіжностей у сімейному житті інших людей.

Колись гінцям, який повідомляв погані новини, відрубували голову. Так і тут є природний страх опинитися у ролі такого гінця. Але при цьому мовчати про зраду і продовжувати, як ні в чому не бувало дружити, про щось жартувати, ходити на шопінг, у кіно – це все одно, що теж бути трохи зрадником, як би покриваючи її невірного чоловіка.

Ця чужа таємниця, яку треба зберігати, буде висіти у повітрі, відчуватися, як щось незручне, повисати незграбними паузами і дивними поглядами, заважати щирості.

Усе таємне стає явним, тому одного разу вона дізнається правду, і найменше хочеться почути такий докір: «Ти знала і не сказала мені, а ще подруга називається!».

Тому, швидше за все, якщо ви постійно спілкуєтеся, то не зможете довго тримати цю інформацію при собі. Проте до цього моменту треба психологічно підготуватися, щоб не опинитися в ролі того, хто заподіює зло. Потрібно подумати як слід у двох напрямках.

Перше. Треба чітко розібратися в особистих мотивах. Що вас мучить конкретно, перерахувати всі свої страхи: що найстрашніше може статися. Чи були у вашому житті схожі ситуації зради, як ви їх пережили, і як би ви вважали за краще, щоб вам про них повідомили.

Друге. Як ви збираєтеся підтримати подругу в ситуації шоку, коли вона дізнається про зраду? Чи витримаєте, щоб не пускатися у поради типу «розлучайся» й оціночних коментарів на кшталт «гад, козел» і т. д.? Якщо ви повідомляєте цю новину, то треба вибрати максимально нейтральний тон, мовляв, носити в собі таємницю не можу, мій дружній обов’язок – сказати тобі, але ти сама вирішуй, це твоя сім’я і твій чоловік. Мене це не стосується. Це твоє життя. Я, як твоя подруга, підтримаю тебе у будь-якому випадку.

Важливо висловити співчуття і прийняття, але максимально дистанціюватися від оцінок. Адже навіть, якщо ви будете засуджувати її чоловіка, цей сором як би тінню буде лягати на неї, а в соромі людина зазвичай намагається дистанціюватися від того, хто провокує цей сором. Тому на адресу чоловіка – ні слова. З повагою і до нього, і до неї, просто перерахуйте відомі вам підтверджені факти. Без особистих додумок, різних там «швидше за все» і кому що здалося.

 «Уют» №30-22.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *