Чи варто стимулювати імунітет, щоб не «підчепити» коронавірус?

Тест на коронавірус

Хоч медики радять не панікувати, разом із тим невідомий досі вірус породжує занепокоєння і чимало запитань. Про імунітет та те, чи варто його стимулювати, щоб не захворіти, розповіла імунолог Галина Грановська.

«Перш за все варто нагадати, що коронавірус входить до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій. Вид СOVID-19 – новий. Відповідно, якщо в людини немає імунної пам’яті про колись перенесений коронавірус, то коли він потрапить до організму, людина захворіє. Питання лише в тому, яким буде клінічний перебіг хвороби і наскільки якісним буде одужання», – розповідає Галина Грановська.

Фахівець зазначає, що з наявної у медиків інформації відомо, що більшість тих, хто підчепив коронавірус, переносять його в середній, а дехто – і в легкій формі. Для декого хвороба протікає важче, з пневмонією, яку потрібно лікувати у стаціонарі.

«Так, є такі ситуації, що іноді звичні нам віруси з групи ГРВІ (той же грип, коронавірус) раптово починають викликати вірусні пневмонії. Хоча за своєю природою ці віруси не схильні їх викликати, і, як правило, в результаті інфекції може розвинутися вторинно-бактеріальна пневмонія. Але ось із грипом та коронавірусом буває так, що коли в людську популяцію проривається вірус тварини (як було з пташиним та свинячим грипом і, власне, є з новим коронавірусом), то в так званий перший період знайомства людини з цим новим вірусом він досить непередбачуваний, адже зазнав мутації та здатний сам по собі викликати вірусну пневмонію.

І це небезпечно, бо вірусна пневмонія – захворювання важке, хвороба характеризується стрімким розвитком та призводить до дихальної недостатності у пацієнтів, які мають проблеми зі здоров’ям», – пояснює лікар.

Хто в зоні ризику

Важкість перебігу хвороби, спричиненої коронавірусом, насамперед залежить від віку та наявності супутніх захворювань. У зоні ризику ті, хто має хвороби дихальної, серцево-судинної систем, а також діабет.

«Наприклад, коронавірус практично не вражає дітей. Або ж у них хвороба протікає в легкій формі, і в більшості випадках діти виходять із неї без будь-яких супутніх патологій. А ось чим старша людина, тим важчий перебіг хвороби. Наприклад, свинячий грип, який вирував у 2009 році, вбивав у першу чергу молодих і особливо був страшним для вагітних жінок. Ці нюанси – на генетичному рівні. Тобто, геном вірусу має в собі щось таке, що обумовлює саме такий перебіг хвороби», – зазначає імунолог.

Чи варто підвищувати імунітет

Панікувати імунолог не радить. І ковтати жменями пігулки для підвищення імунітету також. «У цьому випадку це безрезультатно. Чомусь люди вважають, що якщо вони собі настимулюють імунітет, то не захворіють. Це не так. Ми з цим вірусом не знайомі, тож, наголошую ще раз, організм імунної пам’яті до нього немає. А надмірна стимуляція імунітету може призвести до астенізації, тобто зниження функціональних можливостей організму. І на момент захворювання людина буде, як-то кажуть, обеззброєна. Тому не варто вигадувати ніяких додаткових методик для стимуляції імунітету, а дотримуватися простих рекомендації щодо профілактики та в разі поширення захворювання вводити обмежувальні заходи», – зазначає Галина Грановська.

Як запобігти інфікуванню коронавірусом

  • Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком. Тривалість миття рук із милом має сягати 20-40 сек., вода повинна бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою.
  • Уникайте скупчення людей.
  • Якщо захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.
  • Використовуйте захисну маску: обов’язково – якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить); якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей – задля додаткового захисту.

Використовуйте маску правильно: вона повинна покривати ніс і рот, має щільно прилягати, без відступів по краях. Змінюйте маску, щойно вона стала вологою, не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком. Змінюйте маску кожні дві години, не використовуйте її повторно.

 Погляд часу №14-02.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *