Чи викопувати цибулинні

Щороку, намилувавшись цвітінням тюльпанів і первоцвітів, ми згодом замислюємося, а чи можна не викопувати влітку цибулини?

Ірина Василівна

Чи викопувати цибулинні
Дрібноцибулинні та нарциси

Ці квіти ростуть на одному місці без викопування 3-5 років. Лише потім їх викопують, ділять гнізда, цибулини сортують, обробляють від хвороб, трохи підсушують і розсаджують на нові, заздалегідь підготовлені місця. До осені їх не зберігають, оскільки в домашніх умовах складно підтримувати оптимальну температуру та вологість. Нарциси ще можна потримати з місяць, а, скажімо, проліски за цей час зсохнуться і навіть при хорошому догляді погано цвістимуть наступного року.

Тюльпани

У них яскраво виражений період спокою, тому після того, як почне відмирати листя, цибулини викопують, очищають від землі, обробляють і просушують. Потім розкладають у сітчасті ящики та зберігають у темному приміщенні, що добре провітрюється, при температурі +17-20 °С. Висаджують тюльпани у вересні, коли температура ґрунту опуститься до +8 °С.

Утім тюльпани старих сортів, особливо видові та ранні прості, вибачать вам небажання викопувати їх щороку, але більшість нових голландських сортів здрібнішають і зникнуть із вашого саду. Період спокою тюльпанам потрібен для того, щоб цибулини в оптимальних умовах підготувалися до цвітіння. У ґрунті створити певну вологість і температуру в середній смузі неможливо: то спека, то холод, то дощі, то посуха… До того ж у землі накопичуються і розвиваються інфекції, а першими жертвами стають саме найкрасивіші екземпляри.

«Погляд часу» №28-07.07.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *