Чи витримає гіпсокартон меблі

Вішати на гіпсокартонну стіну меблі досить проблематично, адже цей матеріал недостатньо міцний і не витримує ваги важких конструкцій. Однак проблему можна вирішити.

Якщо це легкі предмети, як-от картини чи невеликі полички, для кріплення можна скористатися звичайними саморізами чи придбати спеціальні дюбелі-метелики. Після того, як такий дюбель буде закручений у гіпсокартон, він розкриває «крильця» й упирається ними у стінки.

Кріплення за допомогою дюбелів-метеликів

Звісно, на велику вагу гіпсокартон не розрахований, і коли просто прикріпити до нього ящики та шафи, дуже швидко обірвуться, а сам гіпсокартон розламається. Що ж робити?

При безкаркасному кріпленні гіпсокартону можна взяти для підвішування шаф дуже довгі дюбелі, які пройдуть не лише крізь нього, а й на достатню глибину увійдуть у стіну. Гіпсокартон до стіни кріплять монтажним клеєм.

Або ж ще на етапі проєктування, перш ніж обшивати стіну гіпсокартоном, на ній роблять посилений каркас. Відтак ще перед ремонтом розплануйте, де і на якій висоті підвішуватимуться меблі.

Gосилений каркас на стіну з гіпсокартону

Такий каркас, окрім профілів, передбачає наявність так званих закладних брусів – горизонтальних відрізків дерев’яного бруса, які надійно кріпляться до стіни між профілями. Бруси мають бути такої ж товщини, що й профіль. Установлюють їх на тому рівні, на якому шафи кріпитимуться до стіни. Кріплять бруси анкерними болтами у 2-3 точках. А потім стіна зашивається гіпсокартоном. У такому разі навантаження припадатиме саме на брус, а не на гіпсокартон.

Щоб не забути, де саме прибитий брус, слід виміряти, на якій відстані він знаходиться від підлоги та стелі. Такі роботи прості у виконанні й особливих труднощів не мають.

Ще один варіант – монтувати до стіни горизонтальну шину. Це жорстка довга металева планка з отворами для навішування тумбочок та шаф на спеціальні гачки.

Шина монтується по всій довжині стіни, при цьому дуже важливо прикріпити її надійно, оскільки саме на неї припадатиме вага меблів. Прикручується саморізами до стійкових профілів каркасу крізь гіпсокартон.

Як повішати меблі на стіну з гіпсокартону

Замість шин іноді набивають дерев’яні бруски. Але оскільки вони товщі, то під нижній край меблів встановлюють опору аналогічної товщини.

Якщо потрібно знайти під гіпсокартоном металеві елементи каркаса, можна зробити це за допомогою магніту. Або ж у тому місці, де мають бути стійкові профілі, шурупокрутом із дуже тонким свердлом роблять пробне свердлення. В усіх випадках використовують спеціальне кріплення для гіпсокартону.

«УЮТ» №3-14.01.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *