Чи є порятунок від облисіння?

Чи є порятунок від облисіння?

Випадіння волосся – проблема, з якою стикаються представники обох статей. Однак чоловіки схильні до неї набагато частіше. Як боротися з цією проблемою і коли варто бити тривогу?

Тривожні симптоми

Облисіння по-науковому називається алопецією. Але перш ніж йти до лікаря, варто розібратися, чи дійсно масштаби випадіння волосся у вас критичні. Адже як і всі в нашому організмі, волосяний покрив і шкіра голови постійно оновлюються. Тому втрата до 100 волосся на добу (при розчісуванні, митті голови, під час сну) вважається нормою. Крім того, навесні і восени цей процес може дещо посилюватися – така «сезонна линька» теж цілком нормальна.

Але якщо волосся випадає набагато більше, ніж виростає натомість, варто звернутися до трихолога – лікаря, який спеціалізується на здоров’ї волосся і шкіри голови.

Врізка

Коли настав час іти до лікаря

Визначити масштаб проблеми допоможе простий тест: захопіть рукою пасмо волосся і обережно, але сильно потягніть його – якщо в долоні залишилося п’ять і більше волосків, то пора терміново вживати заходів.

Причини і типи облисіння

Залежно від чинників, що викликають облисіння, його ділять на кілька типів.

Андрогенетичний (спадковий) тип. Він зустрічається у 90 % лисіючих чоловіків. Причина такої алопеції – підвищена чутливість волосяних фолікулів до чоловічих гормонів. Уникнути цього виду облисіння практично неможливо, процес втрати волосся можна лише сповільнити профілактичними заходами. Повернути «рослинність» на «спорожнілу» ділянку допоможе тільки пересадка волосся.

При дифузному облисінні волосся рідшає відносно рівномірно, а процес його втрати зазвичай пов’язаний із сильним стресом, нестачею в організмі вітамінів, ендокринними захворюваннями чи зниженням імунітету. Але є і хороша новина – цей вид облисіння добре лікується.

Алопеція також може бути рубцевою («лисі» зони утворюються на місці опіків, шрамів, хірургічних швів або сильних запалень у результаті формування рубця зі сполучної тканини, у якій немає волосяних фолікулів) і осередковою (випадіння волосся у результаті аутоімунних або ендокринних порушень відбувається «вогнищами», на різних ділянках голови, волосся при цьому може відновлюватися).

Крім того, причинами випадіння волосся можуть стати похилий вік (із роками кількість волосяних фолікулів неминуче зменшується), неправильний догляд за волоссям та шкірою голови, часте використання фарб для волосся і стайлінгу.

Методи лікування

Лікар-трихолог професійно оцінить реальний масштаб вашої проблеми, визначить причини і тип облисіння (для цього будьте готові здати ряд аналізів). Якщо це лікується, то можуть бути призначені медикаментозна терапія і зовнішні косметичні засоби. Ефективні фізіотерапевтичні процедури, що стимулюють ріст волосся.

 «Погляд часу» №11-12.03.2020

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *