Чим корисні помідори

Помідори

Список недуг, від яких лікують помідори, величезний. Навіть якщо з’їсти хоча б 100 г помідора, то вже можна відчути його цілющі властивості.

  • Ризик серцево-судинних захворювань можна знизити на чверть, включивши у раціон помідори. Регулярне споживання помідорів знижує ризик розвитку ішемічної хвороби серця на 26 %. Такий ефект досягається завдяки лікопену – антиоксиданту, який міститься у помідорах і надає їм насиченого червоного кольору. Він не тільки захищає клітини від руйнування, а й знижує кількість «шкідливого» холестерину, зменшуючи тим самим ризик серцево-судинних захворювань.
  • У чоловіків, які щодня вживають в їжу помідори чи томатний соус, ризик раку простати знижується на 45 %.
  • Речовина лікопен, що міститься як у сирих помідорах, так і в продуктах із них відіграє важливу роль у профілактиці раку підшлункової залози, прямої кишки, стравоходу, ротової порожнини, молочних залоз, шийки матки. Лікопен краще виділяється із клітин помідорів, якщо салат заправити олією.
  • Використовуючи плоди для профілактики захворювань, слід знати, що найбільша концентрація лікопіну є не у свіжих плодах, а тих, що зазнали теплової обробки –запечених, варених, в’ялених помідорах. І концентрація лікопену тільки збільшується від довгого варіння. Користь мають продукти, виготовлені з помідорів: томатна паста, кетчуп, томатний соус  і сік.
  • Томатний сік здатний знижувати кров’яний тиск, він зменшує рівень холестерину у крові. Його необхідно пити всім, хто страждає від захворювань шлунка та дванадцятипалої кишки.
  • Помідори містять мінімальну кількість калорій (близько 22 ккал на 100 г), тож дієтологи рекомендують споживати їх людям, які страждають від ожиріння, цукрового діабету чи тим, хто веде активний спосіб життя, спортсменам.
  • Здавна для лікування ран та опіків використовують м’якоть стиглих помідорів. Фітонциди, які містяться у них, здатні ефективно боротися з інфекцією і не дають їй прогресувати.
  • Зелені помідори дуже добре лікують капілярні сітки на ногах. Слід нарізати помідори і прикласти до місць, які потрібно лікувати. Рекомендується робити таку процедуру протягом десяти днів поспіль або довше – при потребі.
  • У помідорах є гормон щастя – серотонін. Завдяки цьому помідори поліпшують настрій, а в стресових ситуаціях діють як антидепресанти.

Погляд часу №34-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *