Чим підгодовувати птахів взимку?

Холоди приховують від пернатих їхній корм. Багато що з того, чим вони могли підкріпитися, стало недоступним, а «жива» їжа заснула до весни. Прийшов час підтримати птахів. Чим їх краще підгодовувати?

Підгодівля птахів взимку

У теплу пору року пернаті винищують величезну кількість шкідників зелених насаджень. Одна синиця за день з’їдає 500-600 гусениць, шпак за сезон – близько 8 тис. хрущів, а маленький лісовий корольок за рік з’їдає до 10 млн комах. Якби не птахи, довелося б на всіх площах використовувати хімічні засоби захисту. У результаті була б одна суцільна хімія, від якої нас рятують пернаті. Без сторонньої допомоги зиму не можуть пережити 9 із 10 пернатих – вони помирають не від холоду, а від голоду.

«Є у нас така традиція – підгодовувати пернатих тим, що недоїдаємо самі чи що не викинули у відро для сміття. Як правило, жалісливі жінки щодня виходять на вулицю з повними кишенями залишків хліба, щоб погодувати птахів.

І не знають або не хочуть знати того, що за словами зоозахисників:
  • Категорично не можна давати чорний хліб, неважливо який – свіжий чи підсушений, небажаний і білий, але якщо це підсушені крихти, то, можливо, – не смертельно. Будь-яка випічка в травному тракті пернатих починає «бродити», завдаючи птахам масу неприємностей, аж до загибелі.
  • Під забороною копчена та солона їжа, смажена.
  • Їжа з різними приправами.
  • Не можна давати запліснявілі продукти і пшоно, яке, на відміну від проса, позбавлене природної оболонки, і на його поверхні скупчуються окислені жири і шкідливі хімічні речовини.

Найтяжче у холодну пору року переживають дрібні садові птиці, оскільки процес травлення у них відбувається досить швидко, і вони постійно потребують їжі.

Тим, хто має намір підтримати взимку пернатих, не варто робити акцент на якихось капітальних дорогих і яскравих годівницях. Головне, щоб вони у принципі були. Їх можна зробити з підручних матеріалів без будь-яких витрат.

Чим же можна підгодовувати птахів взимку?
  • Можна підвішувати на міцній нитці шматочок несолоного сала, за яке вам скажуть «дякую» не тільки синички, а й повзики і дятли. Маленькі обрізки сала, продавці на ринках віддають задарма або за чисто символічною ціною.
  • Також на пташиний обід можна подавати товчену яєчну шкаралупу –кальцій потрібен усім пернатим.
  • Унікальний корм, який влаштує всіх – сире насіння соняшнику. Для того, щоб ними могли поласувати навіть маленькі пташки, їх краще розтовкти.
  • Хороший корм – просо і подрібнене кукурудзяне зерно.
  • Можна дати їм картоплю, зварену у мундирах і розломлену навпіл, нанизати на нитки і розвісити на балконі або на гілках дерев маленькі обрізки сала, які продавці на ринках віддають задарма або за чисто символічною ціною.
  • Підійдуть і подрібнені морква і гарбуз, а також сухий корм для собак або папуг.

«Погляд часу» №1-01.01.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *