Чим підгодувати фруктові дерева навесні: найкращі добрива та дозування

Органічні, фосфорні та калійні добрива вносять восени. Навесні та влітку рослини підгодовують рідкими добривами, основною складовою яких є азот. Це коров’як, пташиний послід, сечовина, аміачна селітра.

Чим підгодувати фруктові дерева навесні
Коли удобрювати органікою?

Органічну їжу, розведену водою, не обов’язково залишати на кілька днів для бродіння. Щоб у розчині збереглося більше азоту, корисніше поливати відразу після приготування. У саду рідкі добрива краще вносити в канавки діаметром пристовбурового кола на початку весняної вегетації і в період посиленого зростання (наприкінці червня – початку липня). Для 3-6-річного дерева достатньо 4-5 відер. Перед підживленням сад поливають. Після того, як добриво вбереться, борозни та канавки мульчують пухким ґрунтом.

Чим загрожує нестача азоту?

Чи не найбільша потреба рослин в азоті. У той самий час його надлишок може зашкодити садовим культурам. Надлишок цього елемента провокує сильний приріст (дерева жирують) на шкоду плодоношенню. Зауважимо, що тривале визрівання пагонів негативно позначається на зимостійкості. Тому для неморозостійких сортів краще вже нестача цього елемента, ніж надлишок.

Як застосовувати азотні добрива?

Застосовувати азотні добрива слід з урахуванням погодних умов. Протягом року необхідно внести 10 г азоту на квадратний метр саду. Але роблять це поетапно: рано навесні – 4 г (9 г сечовини або 12 г аміачної селітри) перед червневим опаданням зав’язі – 3 г (7 г сечовини або 9 г аміачної селітри) наприкінці вересня – 3 г.

Дуже важливо забезпечити поживними (вже без азоту) речовинами дерева у другий період зростання коріння (кінець вересня – початок жовтня). Коригують дози, спостерігаючи за силою зростання дерева.

«Погляд часу» №19-05.05.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *