Чим садівникові зайнятися на новорічних канікулах

Новорічний період – саме час зайнятися неспішними садовими справами. Тобто, можна робити все, щоб зустріти майбутній сезон у всеозброєнні. І насамперед можна зайнятися обрізанням.

Зимова обрізка дерев

Зимова обрізка дерев

Зимова обрізка дерев проводиться у відлигу, коли температура вище -5 °С. При більш низькій температурі і працювати некомфортно, і деревина не ріжеться, а сколюється. Насамперед треба прибрати всі пагони, що ростуть усередину крони, перехрещені, хворі і поламані. Також знижують крону у високих дерев.

Її можна знизити на 1-1,5 м. Якщо просто зрізають гілку, залишаючи пеньок, то це стимулює відростання нових пагонів. Замість однієї гілки виросте три. Якщо обрізати пагін на бічну гілочку, то живлення піде не на зростання нових пагонів, а на плодоношення. Обов’язково видаляють пагони, уражені короїдом. Зберігати їх не можна – потрібно відразу ж спалити. Так само роблять із гілками, ураженими чорним раком і цитоспорозом.

Обрізка – у справу

Гілки, що залишилися від обрізки, краще закидати на суничні грядки. Вони послужать додатковим снігозатриманням і дозволять захистити рослини від зимових морозів. Землю навколо персиків, черешень, абрикосів, айви треба замульчувати гноєм, або компостом, або соломою. Адже набагато частіше у цих культур підмерзають не тільки гілки, але і коріння, яке витримує морози тільки до -8 °С. Рятує від вимерзання тільки сніг або шар мульчі.

Боротьба зі шкідниками саду

Узимку легко вирахувати місця зимівлі шкідників. Це неопале листя, скріплене пучками в затишні гніздечка, і муміфіковані плоди. Такі затишні місця треба зрізати, зібрати і спалити.

Навіть вишні, що залишилися висіти на деревах, треба зібрати і спалити. Це дозволить уникнути багатьох неприємностей на наступний рік. Зокрема, такі плоди – джерело моніліозу на майбутній рік.

« Погляд часу» №52-23.12.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *