Чим загрожує безконтрольний розпродаж землі

Розпродаж землі

Чим загрожує безконтрольний розпродаж землі – на прикладі Аргентини. «Аргентинські уроки для України: як продати землю, здоров’я та життя майбутніх поколінь…»

В Аргентині влада допустила безконтрольне скуповуваня землі – те ж саме сьогодні «світить» і Україні. У результаті, в Аргентині сільськогосподарські землі просто скупили транснаціональні корпорації (ТНК).

Що Аргентина має тепер – якщо коротко:

– виснажує експлуатація – агрохолдинги просто вичавлюють із землі всі соки;

– отруєння ґрунту – за останні 20 років доза пестицидів зросла у 8 разів!

– «зелені пустелі» – величезні плантації з посівами ГМО-сої – найвигіднішої культури як засобу несумлінної конкуренції;

– деградація землі – ґрунт не може поглинати дощову вологу, тому вода затоплює поля, дороги і населені пункти;

– отруєння води – отруєна хімічними речовинами рідина вбиває ґрунтові води і підземні річки.

Як результат – стрибок онкології, інших тяжких хвороб і моторошних каліцтв у дітей і дорослих. Повний комплект, як то кажуть.

Люди, що живуть поруч із сільськогосподарськими латифундіями ТНК, масово страждають від онкологічних і серцево-судинних захворювань, вроджених вад, генетичних мутацій, психічних і розумових розладів і т. д. Статистика свідчить, що випадки захворювання на рак серед аргентинських дітей збільшилися у 3 рази, вроджені вади розвитку – у 4 рази.

Автор пояснює, що Аргентина не застосовує національні регламенти для контролю за використанням пестицидів у с/ г. Місцеві влади у провінціях самі вирішують, на якій відстані від полів, оброблених пестицидами, можна жити людям. На практиці – це дистанції у 500-800 м. Тобто, отруєння гарантоване. Коротше, в Аргентині, як і в нашій країні, відсутній державний контроль за виконанням законів по контролю за пестицидами.

Діабет, аутизм, безпліддя – усе це хвороби, спровоковані гліфосатом, який агрохолдинги застосовують для ГМО-сої та інших культур.

Але і це ще не все. Є просто жахлива екзотика – розщеплення хребта, сиреномелія (діти-русалки) та інші жахи. Але наукові висновки – це досить абстрактна інформація.

А тим, хто наслухався телевізора і бездумно «топить» за продаж землі, нагадаю про «прихватизацію» 90-х. Тоді теж всякі кравчуки розповідали, як солодко буде жити, коли продаси свій ваучер. А на ділі спритні бізнесмени тоді скупили на ваучери спадщину СРСР – комбінати, фабрики і заводи – і стали олігархами. А ви, прості інженери, вчителі та робітники – як, сильно збагатилися?

Пропоную задуматися і щодо продовольчої безпеки. На досвіді інших країн ми бачимо, що транснаціонали засівають поля ГМО-культурами – соя, рапс та інші – на шкоду пшениці й інших культур. Україна і так уже імпортує картоплю, помідори, огірки з інших країн. А що буде, коли землю скуплять ТНК, які будуть вирощувати ГМО-сою та інші дохідні культури – а для пшениці місця не знайдеться?

«Приватизація» землі ТНК, безконтрольне застосування ГМО, екологічна катастрофа, сплеск смертельних хвороб, а у результаті ще й дефіцит продуктів – усе це реальні ризики для України.

Нагадаю, що більшість громадян України – проти продажу землі. Незважаючи на агітацію 24/7 на кожному розі, незважаючи на нові обіцянки про «золоті гори», незважаючи ні на що – 64 % за опитуванням КМІС за листопад 2019 р. однозначно проти закону про продаж землі. Соцопитування свідчить, що якби сьогодні проходив референдум, то 59 % українців голосували б проти дозволу продавати землю.

Дмитро Скворцов

«Погляд часу» №7-12.02.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *