Чим залатати щілини на фасаді будинку

Тріщини в стінах та на фасаді спричиняють багато незручностей і мають різні причини виникнення. Якщо своєчасно не вирішити проблему, то наслідки можуть бути досить прикрими.

Наприклад, глибока деформація поверхні може стати причиною утворення грибка і цвілі. Закрити тріщину в стіні власноруч не так складно, як здається на перший погляд.

Чим залатати щілини на фасаді будинку

Причини появи

  • Усадка будинку. Відбувається в перші 3-5 років після його зведення, тому бажано утриматися від дорогого косметичного ремонту в цей період.
  • Порушення технології під час спорудження. Наслідки цього можуть проявлятися аж до моменту повного усунення причини.
  • Неправильний склад суміші для вирівнювання поверхонь. Розчин необхідно підбирати, виходячи з особливостей будівлі.

Вибір матеріалу

Залежить в основному від покриття, згадаємо найбільш популярні.

Цементно-піщана суміш. Використовують для виправлення недоліків у бетонних і цегляних стінах. У сумішей із додаванням пластифікаторів мінімальна усадка. Також вони не втрачають своїх властивостей при мінусових температурах. Їх легко приготувати самостійно. Достатньо додати потрібну кількість води. До недоліків цементно-піщаних сумішей можна віднести більш високу вартість цього матеріалу порівняно з іншими засобами для усунення тріщин. А ще приготовлений розчин не можна довго зберігати.

Герметик. Використовують для забивання щілин на бетонній, цегляній і оштукатуреній поверхнях. Підходить тільки для невеликих ушкоджень. Для забивання щілин у стіні використовують тільки акриловий герметик, силіконовий для цього не підходить.

Плюси: доступна вартість матеріалу, відсутність токсичних і горючих речовин у складі та легке прилипання до пористих поверхонь.

Шпаклювальні маси. Рекомендуються при невеликих усадкових тріщинах штукатурки (наприклад, у місці проходження електричних кабелів). Іноді на стіні утворюється сіточка з тріщин. Для усунення таких пошкоджень достатньо відповідної шпаклювальної маси.

Посилені шпаклівки. Завдяки вмісту в своєму складі домішок крихти, піску та мінеральних добавок вони є відмінним наповнювачем, призначеним у тому числі для заповнення виїмок у бетонних, залізобетонних, цегляних конструкціях, мінеральних штукатурках. Готова до використання еластична ремонтна маса з додаванням скловолокна після висихання утворює прозоре покриття з видимими волокнами, яке можна покрити штукатуркою.

Також залатати неглибокі тріщини можна за допомогою ремонтних стрічок зі скловолокна чи нетканого матеріалу.

Порядок їх використання

  1. Розширити тріщину металевим шпателем, видалити рухомі елементи штукатурки.
  2. За допомогою шпателя, металевої щітки, а потім наждачного паперу очистити краї тріщини.
  3. Пензлем або пилососом ретельно очистити її.
  4. Заґрунтувати тріщину для покращення адгезії.
  5. Наклеїти на щілину ремонтну стрічку із скловолокна. Для стрічки з нетканого поліпропілену необхідно спочатку заповнити тріщину шпаклювальною масою, потім використати стрічку і повторно нанести розчин.
  6. На стрічку (вглиб тріщини) вдавити шпаклювальну масу.
  7. Після висихання латку притирають і наносять штукатурку.

«Погляд часу» №49-02.12.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *