Чим залатати щілини на фасаді будинку
Тріщини в стінах та на фасаді спричиняють багато незручностей і мають різні причини виникнення. Якщо своєчасно не вирішити проблему, то наслідки можуть бути досить прикрими.
Наприклад, глибока деформація поверхні може стати причиною утворення грибка і цвілі. Закрити тріщину в стіні власноруч не так складно, як здається на перший погляд.

Причини появи
- Усадка будинку. Відбувається в перші 3-5 років після його зведення, тому бажано утриматися від дорогого косметичного ремонту в цей період.
- Порушення технології під час спорудження. Наслідки цього можуть проявлятися аж до моменту повного усунення причини.
- Неправильний склад суміші для вирівнювання поверхонь. Розчин необхідно підбирати, виходячи з особливостей будівлі.
Вибір матеріалу
Залежить в основному від покриття, згадаємо найбільш популярні.
Цементно-піщана суміш. Використовують для виправлення недоліків у бетонних і цегляних стінах. У сумішей із додаванням пластифікаторів мінімальна усадка. Також вони не втрачають своїх властивостей при мінусових температурах. Їх легко приготувати самостійно. Достатньо додати потрібну кількість води. До недоліків цементно-піщаних сумішей можна віднести більш високу вартість цього матеріалу порівняно з іншими засобами для усунення тріщин. А ще приготовлений розчин не можна довго зберігати.
Герметик. Використовують для забивання щілин на бетонній, цегляній і оштукатуреній поверхнях. Підходить тільки для невеликих ушкоджень. Для забивання щілин у стіні використовують тільки акриловий герметик, силіконовий для цього не підходить.
Плюси: доступна вартість матеріалу, відсутність токсичних і горючих речовин у складі та легке прилипання до пористих поверхонь.
Шпаклювальні маси. Рекомендуються при невеликих усадкових тріщинах штукатурки (наприклад, у місці проходження електричних кабелів). Іноді на стіні утворюється сіточка з тріщин. Для усунення таких пошкоджень достатньо відповідної шпаклювальної маси.
Посилені шпаклівки. Завдяки вмісту в своєму складі домішок крихти, піску та мінеральних добавок вони є відмінним наповнювачем, призначеним у тому числі для заповнення виїмок у бетонних, залізобетонних, цегляних конструкціях, мінеральних штукатурках. Готова до використання еластична ремонтна маса з додаванням скловолокна після висихання утворює прозоре покриття з видимими волокнами, яке можна покрити штукатуркою.
Також залатати неглибокі тріщини можна за допомогою ремонтних стрічок зі скловолокна чи нетканого матеріалу.
Порядок їх використання
- Розширити тріщину металевим шпателем, видалити рухомі елементи штукатурки.
- За допомогою шпателя, металевої щітки, а потім наждачного паперу очистити краї тріщини.
- Пензлем або пилососом ретельно очистити її.
- Заґрунтувати тріщину для покращення адгезії.
- Наклеїти на щілину ремонтну стрічку із скловолокна. Для стрічки з нетканого поліпропілену необхідно спочатку заповнити тріщину шпаклювальною масою, потім використати стрічку і повторно нанести розчин.
- На стрічку (вглиб тріщини) вдавити шпаклювальну масу.
- Після висихання латку притирають і наносять штукатурку.
«Погляд часу» №49-02.12.2021