Чим зайняти дітей під час карантину

Чим зайняти дітей під час карантину

Поки весь світ на карантині через коронавірус, важливо не забувати про всебічний розвиток дітей, який можна забезпечити вдома. А також про розваги (скільки би не було домашнього завдання).

Карантин та ізоляція – два терміни, які часто вживаються в одному значенні, але карантин – це про здорових людей, яких оберігають від зараження, в той час як ізоляція стосується заражених осіб і убезпечує інших від контактів із носіями вірусу.

Згідно з дослідженнями психологів, діти переносять карантин важче, ніж дорослі. У них виникає багато запитань, на які батьки часто не можуть дати відповідь у доступній формі. Дітям важче стримувати емоції, їм хочеться бути активними фізично та гратися з однолітками. Крім того, довготривале перебування у невеликому приміщенні спричиняє роздратування як батьків, так і дітей. Необхідно знаходити особистий час навіть в умовах карантину.

Загалом, під час карантину радять підтримувати певний режим (не давати дітям спати до 2 дня чи лягати о 2 ночі).

Аби трохи полегшити життя на карантині, пропонуємо щоденний план занять та ігор для різних вікових груп.

***

Оберіть дитячу книгу та прочитайте з вашою дитиною. Але не дитині, а саме з дитиною. Обговоріть малюнки, запитайте посеред історії, що може відбутися далі, що відчувають герої книжки, як історія нагадує їм щось з їхнього життя.

***

Підіть на коротку прогулянку (якщо можливо), оберіть якийсь предмет та опишіть його десятьма різними епітетами. Хто зможе більше предметів описати десятьма епітетами – переможець. Можете піддатися трохи, якщо потрібно. Така прогулянка стане вашою денною фізичною вправою.

***

Побудуйте фортецю зі стільців та ковдр. Дозвольте дитині обладнати її всередині на їхній смак (іграшки, подушка та ін.). Таке заняття допомагає розвивати креативність дитини.

Якщо вдома є (або ще є можливість придбати) фломастери, які змиваються – напишіть на вікні кілька математичних завдань і нехай дитина їх вирішує на тому ж вікні. Ви не повірите, наскільки дітей захоплює ця проста, але цікава заміна традиційного писання на папері. Завдання можуть полягати у додаванні/відніманні цілих чисел чи вирішенні лінійних/квадратичних рівнянь для старших дітей.

***

Розбудіть дітей раніше та почніть день із приготування сніданку разом. Розкажіть, які є інгредієнти у наявності та попросіть старших пошукати онлайн цікавий рецепт на основі того, що є. Далі почніть готувати разом, дозволяючи їм робити частину приготуваня. Мій трирічний онук дуже любить пекти печиво – місити та розкатувати тісто, підсипати борошно, витискати фігурки. Старшого онука (13 років) я прошу виміряти необхідну кількість інгредієнтів, одночасно ми переводимо все у проценти, рахуємо пропорції.

***

Запропонуйте дитині допомогти вам прибрати у кімнаті/квартирі/будинку. Але дитина ж відмовиться. То чому б не зацікавити? Виріжте 5 невеликих смужок паперу і напишіть на кожній 5 простих загадок. Розкладіть смужки у цікавих, але не надто складних місцях (на столі, на стільці), аби дитина прибираючи їх шукала.

Скажімо, ви дали дитині завдання повитирати пил на всіх поверхнях. Ось вона поки не повитирає, смужки не знайде… А коли знайде всі 5, запропонуйте якийсь приз – дозвольте пограти у комп’ютерну гру чи щось інше.

***

Якщо ви вже тривалий час не бачилися з іншими членами родини, які також на карантині, заохотьте дитину написати листа та прикрасити його. Листа до бабусі чи до двоюрідного брата. У листі нехай розкажуть про свій час та запитають, як справи у них. Ви можете сфотографувати листа та переслати родичам. Вони у відповідь можуть зробити таку ж річ. Усім весело та приємно.

***

Подивіться щось разом (фільм чи мультфільм).

***

Спробуйте помалювати ногами! Ні, я не помилилася. Це дуже цікава вправа і дітям сподобається. Покладіть пензлик чи фломастер між пальцями ніг та спробуйте щось намалювати. Часто малюнки виходять дуже смішні та піднімають настрій усім.

 

Карантин – це не вирок і ваша дитина не приречена сидіти на телефоні чи планшеті 90 % часу, граючи в ігри. Сподіваюся ви скористаєтеся принаймні частиною вищезгаданих ідей та згадуватимете цей період з усмішкою.

Щасливого вам перебування вдома!

Маргарита Дмитрівна

«Погляд часу» №13-26.03.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *