Чищення і промивання крапельного поливу

У розпал сезону у стрічках крапельного поливу утворюється слиз, який забиває емітери. Чим можна прочистити систему, щоб не погубити рослини?

Чищення і промивання крапельного поливу

По-перше, використовуйте якісні водорозчинні добрива, які не утворюють осаду.

По-друге, раз на тиждень, а у спекотну погоду і два рази, промивайте систему водою під напором, знімаючи заглушки на кінці кожної стрічки.

У стандартних 16-міліметрових поливних лініях промивна швидкість 0,5-0,6 м/с рівноцінна витраті 6-8 л/хв. у кінцевій точці течії. Це змиває істотну частину відкладень і слизової суспензії.

Можна використовувати перекис водню – 2 л 35 %-го розчину на 1 м³ води, причому вносити його потрібно в передостанній у сезоні полив. Цей засіб безпечний: через 2-3 доби він практично повністю розпадається на воду і кисень.

А щоб у системі поливу не утворювалася плівка з бактерій і водоростей, регулярно додавайте у воду для поливу 3 %-й перекис водню. Це і рослини простимулює, і системі не дасть зарости брудом. Розведіть перекис у пропорції 1 до 30-40.

Але є один нюанс. Перекис водню – сильний окислювач. І якщо рослини були оброблені фунгіцидами, що містять мідь, або препаратами для позакореневого підживлення на основі неорганічних солей металів, то використовувати перекис можна тільки через 24 години після обприскування.

«Уют» №28-8.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *