Цибулини гладіолусів добре просохнуть – буйно проростуть

Цибулини гладіолусів
Цибулини гладіолусів

Викопувати на зиму цибулини гладіолусів потрібно за 35-45 днів після цвітіння, до приморозків. Дощова прохолодна погода з температурними коливаннями може спричинити розвиток хвороб. А якщо залишите бульбоцибулини у ґрунті, при промерзанні землі вони загинуть.

Ранні сорти викопують раніше, ніж пізні, при сухій погоді. Останніми викопують гладіолуси, вирощені з діток, щоб устигли накопичити поживні речовини. Підкопують вилами, аби не пошкодити бульбоцибулини. Дозрілі мають покривні луски. Одразу після викопування обрізують стебла, залишивши невеличкий пеньок (0,5-0,7 см) та корені, відділяють діток.

Гладіолуси дуже сприйнятливі до грибкових хвороб, тому для профілактики їх обробляють у розчині марганцівки (5-10 г на 10 л води протягом 20-25 хв.) або іншому фунгіцидному розчині. Далі бульбоцибулини підсушують у сухому, із температурою 25-30 °С, добре провітрюваному приміщенні 10-15 днів, час від часу перевертаючи. Можна покласти їх у марлеві чи капронові мішечки і підвісити. Потім бульбоцибулини сушать іще 20-30 днів при 20-22 °С. Стільки часу їм потрібно, щоб добре підготуватися до зими. Хороше просушування – запорука вдалої зимівлі бульбоцибулин, бо недбало просушені уражуються хворобами та погано зберігаються. Пошкоджені бульбоцибулини на закладання не зберігають, їх відділяють від здорових та знищують. Дітки зберігають окремо від дорослих цибулин.

Зберігають у сухому (вологість повітря до 60-70 %) прохолодному (4-8 °С) приміщенні чи на нижній полиці холодильника, підписавши сорти. Щомісяця їх оглядають. До речі, досвідчені квітникарі радять у паперові пакети з гладіолусами покласти кілька зубчиків часнику – так вони краще зберігатимуться.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *