Цікаві факти про боулінг

факти про боулінг
Цікаві факти про боулінг

«Задавака» №10-2019

Ця гра з’явилася близько 4000 років тому в Римі і Греції. Сьогодні вона дуже популярна в усьому світі.

• Спочатку у боулінг грали на відкритому повітрі, а перші доріжки, які знаходились у приміщеннях, з’явились лише у 1840 році у Нью-Йорку. Боулінг завоював серця американців і вже у перші роки у Нью-Йорку з’явилося понад 200 доріжок для боулінгу.

• Спочатку для гри використовували лише дев’ять кеглів які розставляли у вигляді ромба. У США гра дуже швидко набула азартного характеру й у 1870 році вона була заборонена на території всіх штатів. Щоб врятувати цей вид спорту було прийнято рішення додати ще одну кеглю, оскільки гра з десятьма кеглями формально під заборону не підпадала і тоді ж почали розставляти кеглі трикутником.

• До початку ХХ ст. кулі для боулінгу в основному виготовляли з дерева. Сьогодні для виготовлення куль використовуються синтетичні полімери.

• Вага кулі позначається цифрою та вимірюється у фунтах. Таким чином найлегша куля з номером шість важить 2,7 кг, а найважча з номером 16, вагою 7,3 кг.

• Лише наприкінці ХХ ст. було винайдено устаткування для механічного виставляння кеглів та повернення кулі, а автоматична система підрахунку очок з’явилась у 1970 році.

• Згідно з класичними правилами гри максимальна кількість очок за одну партію – 300. У професійних іграх кращі гравці набирають за партію не менше ніж 200 очок.

• До сьогодні боулінг дуже популярний у США. Конгрес боулінгу USBC на 2016 рік налічує понад 2,5 млн гравців.
В Україні також діє офіційна федерація. Кількість людей, які професійно займаються боулінгом постійно зростає.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *