Цікаві факти про Коко Шанель

факти про Коко Шанель
Цікаві факти про Коко Шанель

Одній із найвідоміших модельєрів XX століття Габріель Шанель у цьому році виповнилося б 135 років. Вона народилася в невеликому французькому місті Сомюр. Її батьки не були в шлюбі. Мати не могла прогодувати дитину і віддала її в притулок для дітей-сиріт. Коли Габріель було 12 років, мати померла і батько віддав дівчинку в католицький монастир, а потім в інтернат. Будучи змушеною багато років носити форму, вона мріяла одягти всіх жінок по-своєму.

Прізвище «Коко», що стало її другим ім’ям і частиною фірмового логотипу, вона отримала в юності, коли співала в кабаре. Вона виконувала пісню Qui qu’a vu Coco, за якою й отримала своє прізвисько. До наших днів дійшли чутки про те, що найближчі друзі називали Шанель Коко зовсім не через веселі пісеньки, а через її кокаїнову залежність. Крім того, щодня Коко викурювала до 50 сигарет.

Особливих успіхів у музичній кар’єрі вона не добилася, зате завела тісну дружбу з кількома заможними чоловіками. Шанель була знайома з такими знаменитостями, як Тулуз Лотрек, Ренуар, Пікассо, Дягілєв, Стравінський. Там же, в «Ля Ротонд», Габріель, яка ніколи не знала батьківської ласки, познайомилася з багатим бізнесменом Етьєном Бальзаном і оселилася з ним в аристократичному передмісті Парижа – Віші. Вона хотіла відрізнятися одягом від багатих куртизанок, які також жили в цьому районі, і надавала перевагу строгим костюмам, які доповнювали маленькі елегантні капелюшки.

Бальзан купив їй магазин, де вона продавала свої капелюшки, які з часом стали користуватися великим успіхом. Відчувши себе впевнено, Шанель пішла від Бальзана і стала жити самостійно, підтримуючи близькі стосунки з Копелем.

У 1918 р. Копель загинув в автокатастрофі. Коко знову повернулася в коло паризької богеми.

Перший бутік дамських капелюшків Шанель відкрила в Парижі в 1910 році. Але справжня революція почалася в 1913 році в Довілі, де вона створила першу колекцію спортивного одягу.

Коко Шанель ризикнула запропонувати жінкам носити зручний одяг, зшитий з джерсі – матеріалу, який до цього не використовувався у високій моді і вважався придатним тільки для утилітарних чоловічих речей.

1921 року Шанель випускає парфуми Chanel №5, що, по суті, стало ще однією революцією. Парфуми були придумані на її замовлення парфумером Ернестом Бо. Але мало хто знає, що Дмитро, онук Олександра II, познайомив її з Ернестом Бо, колишнім парфумером царського двору.

Шанель також створила і колекцію ювелірних прикрас – Bijoux de Diamants в 1932 році. Втім, ювелірка була створена тільки раз. І хоча перли Chanel – один із знакових елементів стилю Chanel, Габріель дуже любила біжутерію.

Після Другої світової війни Шанель залишила Францію і поїхала до Швейцарії. Адже після окупації Франції нацистами Шанель закрила всі свої магазини. Подейкують досі, що під час Другої світової модельєр співпрацювала з німецькою розвідкою. У віці 71 року вона повернулася, тому що була незадоволена тим, як розвивалася мода того часу.

Водночас вона придумала ще один знаковий предмет одягу – твідовий жакет Chanel. Впізнаваний силует залишається одним з головних джерел натхнення для нинішнього головного дизайнера марки Карла Лагерфельда.

Головний хіт колекції 1957 року – двоколірні туфлі. Як і твідовий жакет, бежеві туфлі з чорним миском постійно з’являються в сучасних колекціях марки.

Ще один винахід Шанель – сумка 2.55, яка популярна досі. А в лютому 1955 року  Коко представила сумочку на довгому ланцюжку. «Я втомилася носити ридикюлі в руках, до того ж я їх вічно втрачаю», – пояснювала Шанель.

Шанувальницями запропонованого Шанель стилю стали численні зірки. Наприклад, постійною клієнткою Chanel була німецька актриса Ромі Шнайдер. Костюм Chanel був на першій леді США Жаклін Кеннеді в день вбивства її чоловіка Джона Кеннеді.

До самої старості Шанель зберегла гнучкість фігури і була дуже працьовита. Ідеї нових костюмів приходили до неї навіть у сні, і тоді вона прокидалася і починала працювати.

Габріель Шанель померла тихою смертю 10 січня 1971 р. у віці 88 років в номерс-люксі готелю «Рітц» у Парижі, через дорогу від розкішно обробленого, відомого на весь світ Будинку Шанель. Доходи її імперії становили 160 млн доларів на рік, а в її гардеробі було знайдено всього три наряди, але «дуже стильних наряди», як сказала б Велика Королева Моди.

У житті цієї жінки завжди було безліч любовних романів, проте жоден так і не закінчився чим-небудь серйозним. Пропозиції, часом дуже привабливі, їй, звичайно, робили. Якось герцог Вестмінстерський попросив її руки, на що вона з притаманною їй прямотою та іронією відповіла: «На світі повно всяких герцогинь, але тільки одна Коко Шанель». Зрештою, її робота була для неї сенсом життя.

У 1978 році історія Chanel продовжилася створенням першої колекції pret-a-porter. У 1983 році креативним директором Chanel стає Карл Лагерфельд.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *