Цілющий сміх

Цілющий сміх
Цілющий сміх

Сміх є інстинктивною реакцією. Наш сміх знаходиться під мінімальним свідомим контролем, і це кидає виклик гіпотезі, що ми повністю керовані нашою поведінкою.

Сміх і його вплив на людину вивчає спеціальна наука, яка називається гелотологія і яка стверджує, що енергійний сміх підвищує серцевий ритм, поглиблює частоту дихання, розминає обличчя, живіт і діафрагму. Сміх сприяє виробленню гормону щастя – ендорфіну. Він не тільки відповідає за наш настрій, але й знімає біль.

Сміх підсилює імунні клітини, які нападають на віруси. У деяких країнах активно практикують смехотерапію. Наприклад, у Японії з великим успіхом проводять сеанси сміхотерапії в туберкульозних лікарнях. А в Малайзії напередодні сесії студентів навчають особливим дихальним вправам, що імітують сміх. Досвід показав, що всі учасники експерименту успішно і не хвилюючись здають іспити.

Правду кажуть, що сміх заразний! У 1962 р в Танганьїку (Сучасна Танзанія) вибухнула епідемія сміху, охопила в результаті близько тисячі чоловік. Почалася вона в школі для дівчаток в селі Кашаша – спочатку сміялися три учениці, а незабаром більшість дівчаток заразилися сміхом. Напади сміху в кожної тривали від декількох годин до декількох днів поспіль. Школу незабаром тимчасово закрили, але епідемія передалася іншим дітям і підліткам у 14 школах довколишніх сіл. Остаточно феномен зник через 18 місяців.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *