Цвяхи для горіха

Цвяхи для горіха
Цвяхи для горіха

На дачі у своїх знайомих побачив забиті у стовбур волоського горіха цвяхи. Кажуть, що це зроблено для підвищення урожайності. Невже це правда?
Г. І. Єрофеєв, м. Одеса

Нехай наша відповідь не шокує вас, але це дійсно так. Ще у давні часи було помічено, що вбиті у стовбур цвяхи змушують дерево плодоносити більш рясно. Однак одними цвяхами не обходилися, а робили ще навколо стовбура зарубки сокирою глибиною 2-4 см. Застосовувалися і перетяжки стовбура і скелетних гілок дротом.

Але чому так виходить, коли на варварське ставлення до себе дерево відповідає підвищенням урожаю? Вчені прийшли до висновку, що будь-яка рана на дереві чи перетяжка викликає у рослин стрес, оскільки будь-яке вторгнення у живу тканину розцінюється деревом як загроза самому його існуванню.

Головним же завданням у природі для всього живого є потомство. Ось дерево з «переляку» і збільшує у 2-4 рази кількість плодів.

Нашими пращурами було помічено також і те, що дерева горіха, посаджені в ями, дно яких було викладено камінням, черепицею та іншими корненепроникними матеріалами, плодоносили набагато рясніше, ніж ті, які були посаджені без цих матеріалів. Ями, природно, при посадці засипали родючим ґрунтом. Посаджені таким способом горіхи вступали у плодоношення трішки раніше звичайної посадки.

Результат, як говориться, у наявності. Однак такі стресові прийоми багато садівників вважають неосновними, а допоміжними, адже для цього треба спочатку виростити здорове міцне дерево, тому регулярні підгодівлі горіха просто обов’язкові.

Із цією метою по проекції крони копають канавки навколо дерев так, щоб обрізати коріння за межами крони, а потім ці траншеї засипаються добре перепрілим гноєм або іншими органічними добривами.

Якщо літо посушливе, то полив горіха просто обов’язковий, адже без цього отримати пристойний урожай практично неможливо.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *