Дайте доньці захоплення, а синові похвалу!
 Або як хвалити дітей

Або як хвалити дітей
Дайте доньці захоплення, а синові похвалу!
 Або як хвалити дітей

Хлопчиків і дівчаток потрібно хвалити порізному.

Дівчаток не треба хвалити за зроблене. Ви сприяєте її деградації. Якщо дівчинку хвалити за те, що вона зробила: надзвичайно смачно, надто красиво – у результаті формується поняття, що визнання до неї прийде тільки за її заслуги, тільки за те, що вона зробила. Це знищує жінку в принципі. Здоровий стан речей – я гідна любові, тому що я є, тому що я – розумниця, тому що я – господиня, тому що я – помічниця, тому що я – принцеса, тому що я – фея на кухні. Ось тоді в жінки здорова психіка, тому що схвалюють її саму природу, тобто щоб мені отримати любов, треба просто залишитися собою. Ось у чому принцип виховання дівчинки. Якщо ви починаєте її хвалити за заслуги, то вона відразу починає думати: мене саму хвалити нема за що, любов я можу тільки заробити, будуть заслуги – буде любов.

Хлопчики – навпаки. Абсолютно діаметрально. Мами дуже люблять говорити: “Ти у мене такий красивий, такий розумний, такий молодець!” Начебто добре. Насправді, тільки сприяєте деградації майбутнього чоловіка, тому що йому ввижатиметься, що він сам по собі хороший. А чоловікові добре, тільки якщо він чогось досягає. Тому, щоб хлопчика спонукати до того, щоб він удосконалювався й відчував себе щасливим в результаті, йому треба говорити про його заслуги: супер красиво зроблено, здорово і вміло. Хлопчику всі ці ласкаві слова потрібні в меншій мірі, тому що його природа розвиватися. Йому потрібна похвала за те, що він досяг.

Замість того, щоб сказати: зайченя, сонечко, для хлопчиків дуже важливо, щоб ви його літак показували, зроблений із лего, усім гостям, що прийшли до вас. Це важливіше, ніж усі сонечка, лапоньки, зайченята. «Подивіться, що він зробив, угадайте, хто це зробив. Правильно, це Альошка зробив, це син мій», – це набагато більша похвала, більший стимул для хлопчика.

А дівчинка не стане кращою, якщо її супом пригощати весь район. Вона просто зрозуміє, що вона повинна все життя район годувати супом. Вона не заслужить більше ніколи любові, поки всіх супом не нагодує. Дайте дівчинці зрозуміти, що вона досконала й прекрасна сама по собі, що кохання й визнання їй заслуговувати не потрібно, що ви любите її і захоплюєтеся нею просто тому, що вона є …

Вам сподобався матеріал? Поділіться, будь ласка, своїми думками. Рекомендуйте друзям. Заходьте на сторінку частіше у нас багато цікавих матеріалів. Хвилиночку, ви забули поставити «Подобається»! Спасибі, що були з нами!

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *