Де краще посадити вишню?

Де краще посадити вишню
Де краще посадити вишню?

«Погляд часу» №8-2019

Для висадження підійдуть невеликі пологі пагорби західного, південно-західного та південного напрямку. Ґрунт на таких ділянках прогрівається краще й аерація хороша. Молоді саджанці вишні отримають тут достатньо кисню і тепла. Разом із тим, садити вишню на вершинах пагорбів небажано. Сніг там зимою буде здуватися вітром, корені дерев можуть підмерзнути. Літом теж саджанці на таких ділянках будуть страждати від сильних вітрів.

Для садіння вишні не годяться також ділянки у долинах і котлованах. Там зазвичай накопичується зайва волога і холодне повітря, а ґрунт важкий і для повітря малопроникний.

Кісточкові культури, до переліку яких входять вишневі дерева, можуть рости практично на будь-яких ґрунтах. Але для того щоб отримувати високі урожаї, саджанці вишні краще посадити у місцях, де ґрунт достатньо родючий і має хороші фізичні властивості (вологоємність і повітропроникність). До таких типів належать, передусім, чорноземні й сірі лісові ґрунти, а також легкі суглинкові, які мають нейтральну чи слабокислу реакцію.

А ось глинисті важкі ґрунти, що запливають після того, як зійде сніговий покрив, для садіння вишні не годяться. На них вишневі дерева будуть часто підмерзати, стікати глеєм та ушкоджуватися сонячними опіками. Ну і кислі ґрунти вишня не любить.

Вишневі дерева можна посадити уздовж огорожі, при цьому обов’язково на сонячній стороні. Вишні не люблять затінку, і якщо поряд росте крислата яблуня, тоді саджанці посадіть з іншого боку. Не годяться вони і для садіння між рядками. У таких умовах кісточкові сильно витягуються і дають менший урожай. Особливо достатнього тепла потребують карликові та напівкарликові сорти вишень.

Схема посадки вишневих саджанців залежить від вибраних сортів. Сорти із широкою кроною потрібно садити на відстані 3-3,5 м один від одного. Напівкарликові сорти можна висаджувати щільніше (2,5-3 м).

За браком місця на садовій ділянці відстань між саджанцями у рядку можна зменшити. Вишня, на відміну від багатьох плодових дерев, переносить ущільнену схему садіння.

Краще це зробити ранньої осені. При пізньому висадженні деревця не встигають прижитися і не перенесуть зиму. Тому, якщо час упущено, то садіння вишні краще перенести на весну.

До речі, всі ці поради можна використати при садінні сливи.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *