Де і як посадити горох

Горох

Не маловажним фактором при посадці гороху є процес сівозміни. Ця технологія призводить до підвищеної врожайності. Простими словами потрібно знати що і після чого можна садити, а що не варто.

Найкращими попередниками для гороху є капуста, гарбузові, огірки, помідори, злакові або кормові трави. Погані попередники – представники сімейства бобових.

Грядку під горох потрібно ретельно підготувати. Навесні вносять азотне добриво – 20-30 г аміачної селітри або 15-20 г сечовини на кв. м. Важливо не «перегодовувати» горох добривами, бо від цього він активно нарощуватиме зелену масу на шкоду цвітінню.

Також культура дуже негативно реагує на внесення свіжого гною. Добре розвивається горох на пухких, багатих на поживні речовини супіщаних та суглинкових ґрунтах. Кислі попередньо потрібно вапнувати (200-400 г вапна на кв. м, залежно від рівня кислотності).

Не підходять для гороху грядки з близьким заляганням ґрунтових вод. Ділянка обов’язково має бути сонячна та захищена від вітру.

Висівають горох у борозенки під шнур стрічковим способом, із відстанню між стрічками 45-50 см, між рядками у стрічці – 15-20 см, між насінинами в рядку –4-5 см. Насіння загортають на глибину 3-5 см. Після сівби ґрунт ущільнюють.

На попереднє місце горох повертають не раніше, ніж через 4 роки. Сам горох є чудовим попередником для інших культур, бо збагачує ґрунт азотом.

Погляд часу №14-02.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *