Де раки зимують

Де раки зимують
Де раки зимують

Бажаєте поласувати делікатесним м’ясом рака, але настали холоди? Не варто засмучуватися та відкладати цю затію до теплих днів. Відчуйте незабутнє задоволення від зимового лову раків, попередньо вивчивши його особливості.

Згадаємо теорію

Для початку давайте згадаємо деякі загальні відомості про раків.

По-перше, живуть вони виключно у чистій воді, тому спроби зловити їх у каламутних брудних водах увінчаються невдачею. Найпростіше шукати їх під корчами та камінням, куди вони переміщаються взимку, у зв’язку з тим, що вода там не замерзає та має стабільну температуру.

По-друге, в їжу вони вважають за краще вживати водорості, латаття, ракоподібних, черв’яків, рибу.

По-третє, у самців зимова активність знижена, вони проводять в укриттях до 20 годин на добу. Самки ж, навпаки, виношуючи майбутнє покоління, ведуть дуже активний і рухливий спосіб життя.

Чим приманити

Правильно вибрана приманка – половина успіху. Риба, жаби та річкові мідії – найпоширеніші приманки у професійних раколовів. Густера, лящ і плітка – саме цим видам надається перевага, не беріть щуку чи окуня. Риба повинна бути обов’язково свіжою. Якщо можливість використовувати такого роду приманку відсутня, можете сміливо як наживку брати великі клешні та шийки раніше спійманих раків.

Яку пастку взяти

Відомо, що для гарного улову рибалці необхідні якісні пристосування. Для лову раків існують свої снасті

Рачевня. Це сітка, натягнута на металеве коло. Виготовляють її з гальванічно покритого дроту. 50 см – максимальний діаметр обруча, до якого прив’язують сітку. До обруча на рівній відстані примикають до чотирьох тонких міцних шнурів, які мають рівну довжину. Вони з’єднуються вузлом між собою, це допомагає уникнути перекосу.

У цьому ж місці протягується міцний шнур, за допомогою якого можна піднімати й опускати снасті, у яких лежить приманка.

Щоб поліпшити ефект, можна розташувати пару обручів один над одним з оптимальною відстанню у 15 см. При опусканні на дно рачевня буде складатися, а при підніманні – сітка натягується і заважає ракам утекти.

Сітки для раків. Вони бувають стоячими та лежачими. У перших горловина знаходиться у верхній ділянці пастки, у других вона розташована на обох кінцях пристосувань. Конструктивна особливість стоячої пастки – напівсферична, пірамідальна чи конусна форма й одна горловина, дно округле. Діаметр обруча – до 45 см, висота пастки – 30 см. У водойму їх опускають виключно вертикально, вгору горловиною, на глибину приблизно 3 м. Підгодовування необхідно проводити заздалегідь, а приманку кріпити попереду сітки чи повісити на прутик (гачок) у центрі пристосування. Такий спосіб лову підходить для маленьких водойм, які покриваються кригою. Щоб отримати добрий улов, досить прорубити велику лунку й опустити туди снасті, все інше – справа техніки та часу.

Волокуша – ідеальне пристосування для зимового лову раків. Вона має форму прямокутника, виконаного з дроту (діаметр до 10 мм). Це каркас, на який після надягається сітка з дрібними осередками та мішечком. Також до однієї з частин волокуши прив’язують товсту мотузку для занурення та витягування снасті. Перевагою є те, що за допомогою цієї пастки можна ловити раків на відстані до 50 м. Такий спосіб використовується тільки у відкритих водоймах, які не покриті кригою.

Складна пастка

Для раків виглядає наступним чином. Рулон металевої сітки необхідно розмотати на рівній поверхні та відрізати шматок завдовжки 80 см (повинен вийти прямокутник 100 х 80 см). Відріз потрібно згорнути у циліндр таким чином, щоб більша сторона була висотою циліндра. Кінці сітки скріплюють один з одним за допомогою дроту. Далі потрібно заміряти діаметр отриманого циліндра (приблизно 25 см). Із решти металевої сітки вирізати півколо радіусом 25 см. Далі від основи радіуса відкладаємо відрізок довжиною 5 см, будуємо коло (з радіусом у 5 см) і вирізаємо. Отриману заготівлю необхідно згорнути таким чином, щоб вийшов усічений конус. Краї сітки скріплюємо за допомогою дроту. Отриманий конус вставляємо у циліндр (вершиною всередину) і закріплюємо дротом. Аналогічний усічений конус потрібно прикріпити і з іншого боку циліндра.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *