Декор старих меблів

Декор старих меблів
Декор старих меблів

Навіть старі «бабусині» меблі можуть стати унікальною родзинкою інтер’єру, якщо освоїти декупаж меблів у стилі прованс. Щоб освоїти цю техніку, не потрібно ні особливих художніх талантів, ні дорогих матеріалів.

Спочатку потрібно добре підготувати основу для майбутнього декору. Найпростіше працювати з нелакованими дерев’яними поверхнями (ДСП і МДФ). Для цього потрібно знежирити ділянку за допомогою засобу для посуду, зачистити дрібнозернистою шліфшкуркою, а потім м’якою ганчіркою зняти пил.

Для декупажу меблів потрібно запастися: декупажним клеєм (можна купити в магазині для хенд-мейду або розвести звичайний ПВА); акриловим прозорим лаком; заготовками для картинок. Також знадобляться гострі тонкі ножиці, пара пензликів і пінцет.

Малюнки вирізайте з журналів або листівок. Також можна підібрати красиві шматочки тканини, шкіри або мережива. Головне, щоб фрагменти були тонкими, тоді не доведеться вирівнювати поверхню товстим шаром лаку.

Великою популярністю в домашніх майстринь користується декупаж меблів серветками – щоб зробити таку заготовку, достатньо відокремити верхній шар паперу і акуратно вирізати малюнок.

Покрокова інструкція

1. Пензликом наносимо на поверхню тонкий шар клею.
Пінцетом беремо вирізану картинку й розміщуємо її в обраному місці.

2. Акуратно розгладжуємо фрагмент сухою щіткою або м’якою ганчіркою, щоб прибрати складки, надлишки клею й бульбашки повітря.

3. Чекаємо, поки клей повністю висохне.

4. Закріплюємо композицію прозорим акриловим лаком у декілька шарів, кожен раз чекаючи затвердіння попереднього.

Щоб повністю перетворити кухонний гарнітур або його окремі предмети, можна доповнити техніку декупажу на меблях іншими видами декору, які додадуть поверхням «дух» антикварної старовини. Найпростіший спосіб – просто потерти кілька ділянок дрібнозернистим наждачним папером. Але є й більш складні варіанти декорування.

Кракелюрні тріщинки

Кракелюрний лак відмінно підходить як для реставрації старих меблів, так і для створення ексклюзивних рисунків на нових предметах інтер’єру. Тріщини кракле перетворять у ексклюзив навіть типовий кухонний гарнітур. Для цього потрібно вибрати для фарбування меблів акрилові фарби двох різних кольорів. Для нижнього шару зазвичай беруть темний відтінок, колір срібла, золота, бронзи. Для верхнього – білий або будь-який світлий тон. Далі поверхня очищається наждачним папером від старих шарів фарби або лаку, потім ґрунтується. Забарвлюється в основний тон (це й буде колір тріщин). Просушується.

На ділянці, де повинна проявитися сітка тріщин, наноситься однокомпонентний кракелюрний лак, а через 30-40 хв., не чекаючи повного висихання – верхній шар фарби.

Коли поверхня повністю висохне, можна наклеювати декупажну картинку й закріплювати декор лаком.

Фінішне покриття потрібно наносити рівно й тільки в один шар, щоб не зіпсувати всю роботу.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *