День закоханих: традиції з усього світу
14 лютого – День святого Валентина або День закоханих – улюблене свято величезної кількості людей. Багатьом не вистачає сміливості, щоб відкрити серце тому, заради кого воно б’ється. Але у цей святковий день, навіть найбільш боязкі готові зізнаватися у коханні, співати серенади, дарувати валентинки… І так по усьому світу!

Англійські романтики в середньовічні часи писали на шматочках пергаменту імена дівчат, кидали їх у шапку і тягнули жереб. Кого витягнув – то і є твоя Валентина на цілий рік, співай їй пісні, читай вірші і захищай… Жителі Уельсу були більш практичними. Вони для коханих вирізали дерев’яні ложки, прикрашали їх сердечками, замочками і ключиками.
В Америці коханих на початку ХХ ст. вітали марципанами. Якою ж почувалася щасливою дівчина, коли отримувала в День святого Валентина від свого коханого цукерку, підписану її іменем зі словами про сильні почуття до неї. Карамельки були двоколірні: червоні з білим, що символізувало пристрасть і чисте кохання.
У Німеччині кохання розцінювалось, як певна форма божевілля, а закохані – божевільними, Валентин же – покровитель останніх. За звичаєм, німці прикрашають у цей день психіатричні лікарні червоними стрічками та повітряними кульками. Отакі вони, ці дивні німці!
Кардинально іншими є традиції цього свята у пристрасних французів. Саме вони започаткували валентинки – любовні листівки. На подарунках у честь цього свята справжні французи не економлять, даруючи коштовності.
Поляки цього дня проявляють свою релігійність і по можливості відвідують Познанську метрополію, де, якщо вірити переказам, покояться мощі святого Валентина. Поляки просять у Валентина допомоги і благословення і всім серцем вірять, що він пошле їм справжнє кохання або ж допоможе зберегти те, яке вони вже мають.
В Італії День святого Валентина називають «солодким днем» – закохані дарують один одному смачні солодкі подарунки.
А датчани готуються до свята заздалегідь: обирають найгарніші квіточки білого кольору, засушують їх, а у святковий день відправляють такий романтичний подаруночок своїй коханій.
Навіть стримані японці цього дня здатні на неочікувані прояви своїх почуттів. Вони влаштовують змагання на найгучніше привітання у коханні. От тільки чомусь свято це більше стосуються чоловіків, таке собі 8 Березня для хлопців. І подарунки дарують саме їм. Найчастіше в якості подаруночків використовують шоколад та шоколадні цукерки.
А от у Саудівській Аравії святкувати День закоханих – заборонено! Уяви собі: у цей день суворо забороняється продавати плюшевих ведмедиків, сердечка, червоні троянди та інші традиційні для цього свята подарунки.
На щастя, ми живемо в Україні, а у нас святкування Дня закоханих заохочується! Тому зі святом усіх! Святкуйте, вітайте, даруйте подаруночки!
Хто такий святий Валентин?
Як виник такий незвичайний день і хто його «винуватець»? Сталося це у 269 році, коли Римською Імперією керував імператор Клавдій ІІ. У ті часи римській армії не вистачало солдат для військових походів, тож імператор вирішив… заборонити військовим одружуватися. Мовляв, одружений солдат більше думає про дружину та дітей, аніж про честь і славу країни. Та від такої дивної заборони молодь закохуватися менше не стала.
На щастя молодих легіонерів, знайшовся сміливець, який таємно вінчав наречених. Ним був священник Валентин із римського міста Терні. Улюбленим заняттям священника було від імені легіонерів дарувати квіти їхнім коханим. Та дізнавшись про «зраду», імператор наказав стратити Валентина. Легенда розповідає, що Валентин був закоханий у дочку тюремника та перед смертю написав їй любовного листа, де зізнався у своїх почуттях. Дівчина прочитала його лише після страти…
Відтоді 14 лютого всі закохані світу шанують пам’ять доброго священника Валентина, вітають одне одного зі святом, зізнаються у почуттях та дарують подарунки.
«Задавака» № 3-10.02.2022