Депресія у похилому віці: як пенсіонеру зберегти бадьорість духу

як пенсіонеру зберегти бадьорість духу
Депресія у похилому віці: як пенсіонеру зберегти бадьорість духу

Що робити, якщо вас ну зовсім нічого не радує, до того ж почалися затяжні дощі, які вже точно не можуть підняти настрій?

Ближче до пенсійного віку багато людей втрачають той позитивний настрій, який був у них раніше. Їх уже нічого не цікавить і здається, що сенсу у житті немає. Старість наближається і зупинити цей процес уже неможливо, тому від депресивних розладів не сховатися. Тільки одиницям людей, які йдуть на пенсію, вдається зберегти блиск в очах і бажання пізнавати своє життя з інших сторін, які були недоступні раніше.

У похилому віці більшість людей вважають, що їм уже ніхто не допоможе, але як виявилося, це не так.

Шляхи вирішення проблеми:

 1. Знайти те заняття, яке буде приносити задоволення. Жінки можуть в’язати, шити, експериментувати на кухні, тішачи своїх близьких незвичайними і дуже смачними стравами. Чоловіки ж на пенсії вже можуть собі дозволити рибалити хоч кожен день і особливо, якщо їм це заняття подобається, але на нього ніколи не вистачало часу. Або придумати своє власне хобі, яке буде приносити вам радість.

2. Ходити у гості і запрошувати до себе гостей. Якщо людина вийшла на пенсію, вона може відчути гостру нестачу спілкування з різними людьми. Не варто сидіти вдома без діла. Психологи радять подорожувати у межах міста, відвідуючи своїх старих друзів. Також можна запрошувати до себе на «вогник» сусідів, із якими склалися добрі стосунки.

3. Приділяти час дітям, онукам і правнукам. Ігри з маленькими дітьми, звичайно ж, швидко стомлюють, але скільки хороших емоцій бабуся чи дідусь може отримати за якихось там півгодини свого часу – не злічити! Адже як відомо маленькі діти – найкращий антидепресант.

4. Щодня гуляти на свіжому повітрі. Природа у будь-який час року може радувати око, тому якщо нагрянули раптом смуток і туга, слід одягнутися і вийти на вулицю, вдихнути свіжого повітря і ще раз переконатися у тому, що світ навколо прекрасний.
Можна милуватися природою, адже як сказав М. Г. Гарін-Михайловський «Природа – це найкраща з книг, написана особливою мовою. Цю мову треба вивчити».

5. Відвідувати різні заходи. Музеї, виставки, театри, танці для тих, кому «за 50» і т. д. Якщо людина може ходити без будь-чиєї допомоги, то вона повинна це робити регулярно. А в разі, коли додалася ще й депресія – обов’язково потрібно намагатися розважатися всіма доступними методами. Що робити, якщо ви живете не в місті, і про такі гуртки за інтересами у вас ніхто і не чув? Тоді можна самому організувати подібний «гурток» – напевно, у вас є друзі, які захочуть навчитися чогось від вас, а ви – у них.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *