Депутати можуть заборонити незвичні імена для дітей

Верховній Раді запропонували на розгляд законопроект, який повинен обмежити перелік імен, які українці дають своїм дітям. Сьогодні законодавчих норм, як саме можна записувати українців, немає.
У реєстраційних службах кажуть, що орієнтувалися виключно на здоровий глузд. Батьки дітей із рідкісними іменами переконують, що систему обдурити можна.
Народний депутат Володимир Мисик стверджує, що треба законодавчо заборонити давати одній дитині більше як подвоєне ім’я. А ще – у жодному разі не називати дитя Їжаком або Гітлером.
«А якщо його батьки назвали Скипидар, а він назве свою дитину Ліхтарем, то хто вийде? Ліхтар Скипидарович?».
Нардеп пропонує – ім’я має обов’язково відповідати статі. Це не може бути неживий предмет, вигаданий персонаж, географічні назви, титули, хвороби, символи і цифри. А ще – ніяких матюків і лайки.
На ці правки його надихнула поїздка за кордон.
«На одній із конференцій я зустрівся з малайзійцями. Уявляєте, у Малайзії батьки назвали дівчинку Вонючка! Англійка має чотирьох дітей, назвала їх на честь своїх хвороб. В Австралії є ім’я Зупинка Номер Шість», – зазначив нардеп.
Начальник головного територіального управління юстиції у місті Києві Станіслав Куценко має двох дітей, яких назвав Діаною і Назарієм. Чоловік переконує, що, реєструючи імена, до цих пір орієнтувалися не на закони, а виключно на здоровий глузд. І відмови зареєструвати те чи інше ім’я завжди можна було оскаржити у суді.
«Із приводу нового законопроекту, де записано, що не можна вживати географічні назви. Я з цим не зовсім згоден, оскільки такі імена, як Європа, ми реєструємо», – каже С. Куценко.
Та й казкові персонажі часто виникають.
«У нас є Попелюшка, наприклад», – додав він.
Реєстратори кажуть, що навіть із правками до закону українці залишаються оригінальними. На дитячих майданчиках можна зустріти Кайтлетіну, Абігейл, Сінклетніну, Іскорку, Фрей, Себастьяна, Радість чи Омеляна.