Дерево-сад

Дерево-сад
Дерево-сад

На ньому росте 40 видів фруктів і горіхів.

Сем Ван Акен працює професором мистецтв у Сіракузькому університеті, але його найвідоміше досягнення – це дерево, на якому росте відразу 40 різних видів фруктів і горіхів.

У 2008 році Ван Акен дізнався, що фруктовий сад, що знаходиться на сільськогосподарській експериментальній станції Нью-Йорка, закривається через відсутність фінансування. У цьому саду росло безліч старовинних фруктових дерев, деяким із яких було від 150 до 200 років.

Щоб зберегти їх, Ван Акен купив сад і провів наступні роки, з’ясовуючи, як прищепити різні живці на одному фруктовому дереві і працюючи з пулом із більш ніж 250 сортів кісточкових сортів. Через п’ять років чоловіку вдалося отримати перше дерево із 40 видами плодів.

Більшу частину року воно виглядає як звичайне дерево, а навесні покривається рожевими, білими, червоними і фіолетовими квітами, які потім перетворюються у плоди слив, персиків, абрикос, нектаринів, вишні і мигдалю унікальних сортів.

До тепер Ван Акен створив близько 20 таких дерев. Їх можна знайти у музеях, громадських центрах і приватних колекціях мистецтва по всьому США.

При цьому люди, у яких вдома є таке дерево, зазначають, що воно дає їм достатню кількість плодів кожного виду, які зріють у різний час – із липня по жовтень.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *