Діти і гаджети: інструкція для батьків

Діти і гаджети
Діти і гаджети

Сучасні діти і батьки живуть у цифрову епоху, коли смартфоном уміє користуватися навіть дволітка.

Для батьків гаджети стали великою спокусою, коли завжди є чим відвернути і зайняти дитину. Поки діти захоплені віртуальним світом, можна спокійно вирішити свої проблеми і закінчити справи. На жаль, сучасна іграшка виявилася не такою невинною, як хотілося б. Батьки все частіше стали помічати, що гаджети витісняють усе інше і в житті дитини залишається дуже мало від реальності. У свою чергу вчені наполягають на тому, що надмірне захоплення гаджетами може нести за собою різні розлади у поведінці, погано впливає на мову і соціалізацію дітей. Однак, усі ми розуміємо, що зовсім без сучасних технологій нам не обійтися. Тому для батьків, як і раніше актуальне питання: скільки часу дитина може користуватися гаджетами без шкоди для психіки і здоров’я?

Перш за все, батьки повинні керуватися здоровим глуздом і віком дитини.

Норми екранного часу залежно від віку дитини:

• для дітей 1-2 років оптимальний час біля екранів – це кілька хвилин. Найбільше діти потребують фізичної активності і творчості разом із дорослими. Гаджети не повинні замінити дитині рух, творчість і спілкування.

• У 3-4 роки норма може збільшитися до години на день. Батькам варто планувати перегляд мультфільмів заздалегідь, щоб не зловживати дитячою любов’ю до анімації. Якщо дитина сильно захоплена якимось героєм, можна запропонувати їй його намалювати, розфарбувати чи придумати свою історію.

• У 5-10 років норма екранного часу – від 1 до 1,5 год. на день. Батьки можуть навчати дітей використовувати гаджети не тільки для розваг, а й для користі. Наприклад, як підготувати дослідний проект.

• Підлітки (11-13 років) можуть користуватися гаджетами до 2 год. на день.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *