Дитина тоне: перші ознаки, щоб терміново діяти!

Дитина тоне

Діти можуть потонути буквально в метрі від батьків просто тому, що батьки не знають про те, як виглядає людина, котра тоне. У більшості випадків людина не зможе кричати. Усі сили будуть витрачені на підтримку дихання, рот іде під воду, і для повноцінного вдиху і крику просто не буде часу. Тіло знаходиться у вертикальному положенні, руки найчастіше приховані під водою, лише зрідка піднімаються над нею, але великої кількості бризок від цих рухів не буде.

Однак можливий також інший сценарій. Людина, що тоне, може утримуватися певний час на воді, намагаючись всіляко привернути увагу, бризкаючи і кличучи на допомогу. Заходи з порятунку потрібно прийняти терміново, навіть якщо ця людина вміє плавати й виглядає ситуація як розіграш.

Кожен повинен знати основні ознаки того, що потрібна термінова допомога і пора викликати швидку допомогу.

  • Дитина затихає, перестає подавати голос.
  • Голова наполовину у воді, рот не показується з води.
  • Дитина намагається відкинутись на спину, судорожно хапаючи повітря ротом.
  • Погляд не фокусується, дитина не реагує на оклики.
  • Волосся звисає на обличчя, а дитина не робить спроб їх прибрати.

Надувні круги і нарукавники не дають гарантії того, що дитина буде в безпеці. Ці речі можуть порватися й миттєво випустити повітря. Будьте дуже уважні біля води, не відводьте погляд від дитини. Дотримуйтеся правил безпеки на воді. Якщо батьків двоє, обов’язково домовляйтеся, хто з вас спостерігатиме за малюком.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.