Діти на канікулах: як провести час не за комп’ютером

У літню пору діти часто «зависають» у комп’ютерних іграх, соцмережах та серіалах. Добре, коли є можливість поїхати кудись, де Інтернету або немає, або зовсім не до нього. Але якщо доводиться проводити літо в місті, де багато пилу й машин, дитині нічого не залишається, крім того, щоб поспати й «урізноманітнити» життя Інтернетом.

Як школярам провести час не за комп’ютером
Дітей не можна залишати без літнього відпочинку

Не варто перевантажувати дитину і змушувати її щось вчити чи читати щодня. Краще дати їй вдосталь нагулятися – так дитина сама засумує за книжками й зошитами.

Режим літнього табору

Тепер далеко не у всіх є можливість відправити дитину до бабусі в село або вибратися на кілька тижнів на море. Для багатьох батьків літо – період інтенсивної роботи. Якщо влітку у вас не виходить виїхати з міста й відпочити всією сім’єю, варто створити умови для відпочинку у себе вдома. Переведіть дитину на «літній режим», звільніть розклад. Поменше додаткових занять, гуртків тощо.

Повторюйте шкільний матеріал в ігровій формі

За три місяці відпочинку діти можуть забути те, що вивчали протягом року.

Тому варто повторювати матеріал, але робити це в ігровій формі і 2-3 рази на тиждень – так вивчене точно не забудеться. Сьогодні у канцтоварах продають багато спеціальних «літніх зошитів» для дітей різного віку – це такі книжки-подорожі, за допомогою яких дитина, граючи, повторює те, що засвоїла на уроках.

Можливість вибору

Під час навчального року вибирати особливо не доводиться: якщо вчитель каже вивчити вірш – потрібно вивчити, якщо вчитель математики просить розв’язати приклади – потрібно їх розв’язати. Під час канікул радимо батькам давати дитині більше вибору: дозволити їй прочитати зі списку літератури те, що вона сама хоче, або зробити ті завдання, які здаються найцікавішими.

Робіть це разом

Часто дорослі роблять усе можливе, щоб дитина сприймала будь-які заняття як покарання. У вікно світить сонце, у дворі кричать діти, мама фарбує нігті, тато дивиться телевізор, а дитина повинна сидіти і щось писати. Це неправильно. Потрібно показати дитині, що вам теж цікаво те, що вона робить, і провести з нею цей час. Або сказати: ти читаєш 30 хвилин, і ми з татом теж будемо читати книжки 30 хвилин, а потім розповімо одне одному, хто що довідався. Це чесно і справедливо.

Період росту й нових вражень

Не треба забувати, що літо – дуже інтенсивний період дорослішання дітей. Після літа завжди помітно, як дитина виросла і зробила якісний стрибок у розвитку. Влітку в дитини з’являється дуже багато нових вражень, і батькам необхідно створити умови для інтенсивного росту.

Запропонуйте дитині нові ігри – для цього не обов’язково вести її в дитячу ігрову кімнату. Діти люблять прості речі: покажіть, як грати у класики або резиночку, купіть скакалку, м’ячик або крейду. Згадайте, у що ви самі грали в дитинстві. Проведіть із дитиною цілий день на вулиці, роздивляючись птахів, комах і дерева. Не завжди варто винаходити велосипед, іноді треба просто взяти й покататися на ньому.

«Погляд часу» №27-1.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *