Діти йдуть до школи під сирени: рекомендації від ЮНІСЕФ та Нацполіції для батьків

Про правила безпеки дітям під час війни повинні розповідати не тільки педагоги, а й батьки. Заздалегідь варто обговорити ключову інформацію з учителями, адже вона не має суперечити тій, що подають у школі.

Діти йдуть до школи під сирени

Батьки школярів, які відвідуватимуть очні заняття у навчальних закладах, мають розповісти дітям, як проходитиме евакуація під час сирен та вивчити головні правила безпеки. Особливо це стосується учнів молодших класів.

Перш за все, батькам треба поспілкуватися з учителем і дізнатися про план евакуації в школі. Педагоги також будуть проводити бесіди, тому важливо, щоб інформація збігалася, а настанови не суперечили одна одній.

Ключові теми щодо поводження під час повітряної тривоги, які необхідно проговорити зі школярем:

  • не можна йти зі школи під час сирени;
  • перебування поза межами укриття – небезпечне;
  • правила поводження з вибухонебезпечними предметами.

«Поговоріть про особисту відповідальність під час евакуації. Поясніть, що вчителі обов’язково супроводжуватимуть клас, але дитині так само важливо дотримуватися правил та прямувати з усіма до укриття», – рекомендує дитячий фонд ООН.

Обговоріть план дій, якщо сирена застала дитину під час дороги до або зі школи. Намалюйте разом карту з позначеннями усіх можливих укриттів на маршруті та пройдіть разом дорогою, відвідайте сховища.

Запам’ятайте, як діяти, якщо швидко дістатися до укриття неможливо:

  • треба скористатися природними чи штучними укриттями, наприклад лягати у балку чи яр, інше заглиблення у землі, скористатися правилом двох стін тощо;
  • якщо дитина перебуває у громадському транспорті, необхідно залишити транспорт та перейти до найближчого укриття.

Також варто надати шкільній адміністрації або вчителю контакти членів родини, які можуть забирати дитину у разі потреби, деталі про стан її здоров’я, включно з її групою крові та хронічними хворобами, якщо вони є. Окремо всі ці дані повинен мати при собі учень.

«Уют» №37-8.09.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *