Дитяча кімната «на виріст»  

Дитяча кімната на виріст
Дитяча кімната «на виріст»

«УЮТ» №12-2019

Дорослішає дитина, змінюються і її потреби. Як створити дитячу, яка буде «рости» разом з дитиною без зайвих на те витрат?

Зонування простору

Починайте оформлення кімнати з зонування простору. Для цього визначте кілька функціональних зон: робочу, ігрову, зони відпочинку і місця зберігання речей.

Існує базовий принцип зонування, виходячи з віку дитини, він і надасть істотну допомогу батькам у облаштуванні.

Від 0 до 3 років. Дизайн краще розробляти для зручності батьків. Вдале рішення – затемнити спальну зону, облаштувавши її подалі від дверей, а зону ігор зробити просторою.

Від 3 до 7 років. Робіть акцент на ігровій частині кімнати. Фізична активність дуже важлива в цьому віці.

Від 7 до 12 років. Підлітковий дизайн повинен бути гранично впорядкованим. Однією з головних зон, після сну, стає зона навчання і творчості.

Розділити одне приміщення на зони можна різними способами. Наприклад, за допомогою монтажу додаткових перегородок або перекриття з гіпсокартону; різних колірних акцентів; декоративних перегородок з дерева; книжкових полиць і стелажів; стельової ширми з тканини. Останній варіант не «з’їсть» простір. Також не забувайте про перестановку меблів і зонування за допомогою світла.

Визначаємося з палітрою

Дитяча кімната не обов’язково повинна бути яскравою.  Синій для хлопчика, рожевий для дівчинки – від цих звичних стандартів теж можна відмовитися, адже головним завданням є оформлення кімнати з перспективою на майбутнє. А такі кольори, на думку психологів, можуть «тиснути» на психіку дитини.

Кращий вибір – нейтральні відтінки пастельних тонів. За монотонність можна не переживати, тому що інтер’єр можна легко «розбавити» різнокольоровими предметами декору і тим самим зробити, простір дитячої унікальним.

Меблі, які дорослішають

Безумовно, від ліжка принцеси або ліжка-автомобіля, дитина буде в повному захваті. Однак, дитячі потреби змінюються дуже швидко, і незабаром, подорослівшому малюкові набридне таке оточення. Тому не потрібно надавати меблям іграшковий вигляд. Краще вибрати нейтральне ліжко з довговічного матеріалу, наприклад, ліжко-трансформер, яке регулюється відповідно до віку маленького господаря.

Системи зберігання речей і місця «проживання» іграшок, дуже важливий аспект в організації дитячого простору. Не варто захаращувати корисний простір численними ящиками, комодами і шафами. Це не тільки обтяжить кімнату, але буде обмежувати в просторі.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *