Дивіться в корінь

Дивіться в корінь
Організм наш – складний механізм, у якому все взаємопов’язане. Навіть банальний прищик або ламке волосся цілком можуть виявитися сигналом про порушення в роботі однієї або декількох внутрішніх систем.

Висип і прищі
Швидше за все, реакція на бруд. Недостатнє очищення шкіри, відмова від засобів, що відлущують мертву шкіру, і забиті пори – ось найпоширеніші причини цих явищ.
Тут немає загальних рекомендацій, висип дійсно може викликати все що завгодно: від алергії на нову косметику до серйозних захворювань. Не гадайте, а краще запишіться на прийом до дерматолога – він призначить аналізи, визначить причину і підкаже, як її швидко усунути. Надлишок солодкого і жирного ускладнює роботу органів травлення, а стреси змушують більш інтенсивно працювати сальні залози.
Найчастіше страждає ніс: прищики на ньому з’являються, коли печінка відчуває занадто сильні навантаження (алкоголь, важка їжа). Також висипи можуть свідчити про різні серцево-судинні порушення. Прищики на лобі – один із симптомів неполадок сечостатевої системи (верх), органів травлення (середина) або печінки (нижня частина). Висип на підборідді вказує на гормональні коливання (через овуляції/менструації). На щоках – індикатор органів дихання та ендокринної системи. Прищик на вилицях і лінії щелепи – частий супутник проблем із шлунково-кишковим трактом.

Набряк повік
Від сліз, укусу комах або неправильно підібраної косметики можуть набрякати повіки. До речі, мало хто знає, що наносити крем для повік потрібно промокальними рухами по лінії орбітальної кісточки, інакше може з’явитися легка припухлість.
Антигістамінні препарати і зміна косметики впораються з алергією. Ще два б’юті-рецепти: правильне харчування (не пити на ніч багато рідини і не їсти солоного, жирного, копченого і гострого) і лімфодренажний масаж. Аналіз крові, який визначає концентрації білків (особливо альбуміну) у сироватці, виключить захворювання нирок.
Набряки верхніх повік можуть говорити про порушення роботи нирок. Якщо, крім цього, у вас довгий час сиплий голос (без видимих на то причин), а язик, на ваше відчуття, ніби став товщий, терміново йдіть до нефролога!

Заїди в куточках рота

Найімовірніше, кандидозна інфекція, нестача вітаміну В2 (рибофлавіну) і РР (ніацину).
Тільки лікар! Займатися самолікуванням, змащуючи губи медом, маслом і пантенолом, не варто. На підставі результатів аналізів вам буде призначена терапія. Це лікують вітамінами, протигрибковими препаратами, а іноді навіть антибіотиками.
Заїди можуть бути симптомами розладу шлунково-кишкового тракту, а також сигналізувати про наявність бактерій стрептокока і стафілокока. У тріщинах, що з’являються в куточках рота, іноді винні зубні пасти із фтором.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми: