Дме з підвіконня

Дме з підвіконня
Дме з підвіконня

Необхідність в утепленні підвіконня може виникнути навіть там, де вікна ще ніби й не старі. Найчастіше через те, що щілини погано запінені чи піна просіла. Іноді важко виявити, звідки саме дме. У такому разі потрібно щільно зачинити вікно, запалити свічку, провести нею уздовж підвіконня та простежити за полум’ям. Де воно коливатиметься – звідти й дме.

Щоб утеплити підвіконня, його доведеться демонтувати. Для цього слід частково відірвати шпалери, а потім за допомогою зубила і молотка відбити штукатурку під вікном й у тих місцях, де є стики відкосів та підвіконня. Бічні панелі знімають, а після виконання робіт ставлять на місце. Підлогу краще застелити плівкою, бо робота ця «брудна». Після того, як підвіконня буде вийнято (для цього можуть знадобитися зусилля), проблемні ділянки одразу стануть помітними. Місце, де було підвіконня, потрібно очистити від монтажної піни та сміття жорсткою щіткою й заґрунтувати. Невеликі щілини можна заробити силіконовим герметиком, більші – монтажною піною, великі – мінватою. Після цього підвіконня можна ставити на місце. Але попередньо його слід очистити від решток піни чи інших будматеріалів та знежирити.

Підвіконня вирівнюють по горизонталі та фіксують піною. Переконайтеся, що воно встановлене горизонтально, за допомогою будівельного рівня. Коли піна підсохне, її рештки зрізують. Потім це місце заштукатурюють. Відкоси там, де їх було розбито, також штукатурять.

Іноді можна утеплити підвіконня, не знімаючи його, але не факт, що це дасть бажаний ефект. На допомогу прийде герметик, проте спочатку ділянку, на яку його наноситимуть, очищують від пилу, знежирюють і протирають насухо. Герметик витискають рівномірно, формуючи шов однакової товщини. До речі, щоб він був акуратним, по шву проводять монетою, притискаючи його до місця стику рами та підвіконня. Однак за рік-два герметик може почати відходити від підвіконня й потемніти. Для надійності герметичний шов можна закрити зверху профілем (планкою). Його відрізують на 2-4 см довше за ширину підвіконня. У нижніх кутках вікна роблять невеликі отвори, в які спочатку розподіляють трохи герметика, а потім вставляють кінці профілю. Профіль притискують до герметика, поки той підсохне, і закріплюють по всій довжині стику між вікном та підвіконням. Щілини заштукатурюють.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *