Своя земельна ділянка. Як реалізувати право на землю?
Хочу реалізувати своє право на землю й одержати земельну ділянку. Яким чином отримати інформацію про вільні земельні ділянки?
Р. Мирська, Миколаївська обл.
Для цього слід надіслати запит про надання публічної інформації до місцевого управління з питань містобудування та архітектури місцевої держадміністрації та/або місцевого територіального органу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) про наявність земель державної та/або комунальної власності, які ще не надані у користування та можуть бути використані під забудову чи для іншого цільового використання згідно зі ст. 121 Земельного кодексу України.
Щоб запит відповідав вимогам, врахуйте такі аспекти:
• визначте майбутнє цільове призначення ділянки;
• у запиті зробіть посилання на ч. 5 ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а саме «Уповноважені органи з питань містобудування та архітектури і центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, забезпечують відкритість, доступність та повноту інформації про наявність на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці земель державної та комунальної власності, не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову, про наявність обмежень і обтяжень земельних ділянок, містобудівні умови та обмеження у містобудівному і державному земельному кадастрах».
Звертаючись до Держгеокадастру, акцентуйте увагу на Положенні про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру стосовно того, що Держгеокадастр є центральним органом виконавчої влади, який, зокрема, реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Запит може містити інформацію про конкретну земельну ділянку з посиланням на населений пункт (місто, селище, район тощо), орієнтовну площу ділянки, об’єкти, які межують із нею. За наявності слід додати до запиту графічні матеріали (викопіювання, плани, креслення, схеми, тощо).
Пам’ятайте, що відповідно до ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» інформація на запит надається безкоштовно, та якщо необхідне виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.
«Погляд часу» №26-2019