До кого швидка приїжджатиме швидше, а кому доведеться зачекати

Міністерство охорони здоров’я поділило виклики екстреної медичної допомоги на 4 типи, які відповідають різним станам пацієнтів. І час прибуття швидкої у цих категоріях відрізнятиметься.

Також у МОЗ відмінили розподіл громадян України на сільських та міських жителів, тому що невідкладні стани протікають однаково, як у жителя села, так і міста.

4 типи викликів швидкої
Ось 4 типи викликів швидкої
  • Критичний стан. Це зупинка дихання, це масивна кровотеча, це той стан, який загрожує життю пацієнта. До такого пацієнта бригада має доїхати за 10 хв.
  • Екстрений стан. Це випадок, коли несвоєчасне надання медичної допомоги може призвести до різкого погіршення стану здоров’я. Наприклад, порушення свідомості – це підозра на інфаркт чи інсульт. До таких людей швидка має їхати щонайдовше 20 хв.
  • Невідкладний стан. Це означає, що пацієнт не перебуває в критичному стані, проте потребує огляду медичного працівника. Наприклад, підвищення артеріального тиску, яке не несе загрозливих станів. Або, наприклад, підозра на пневмонію. У цьому випадку диспетчер спілкується з пацієнтом, аналізує його стан. Про це звернення він може повідомити сімейного лікаря, передати цей виклик до центру первинної медико-санітарної допомоги. А за відсутності можливостей бригада екстреної медичної допомоги все-таки може приїхати. Але це буде протягом певного періоду і це не буде бригада, яка виконує виїзди на екстрені і критичні випадки.
  • Непрофільні виклики. Це стани, які не потребують безпосереднього огляду лікаря. Диспетчер може порекомендувати щось дистанційно, залучивши лікаря екстреної медичної допомоги або все ж таки звернутися до сімейного лікаря.

У МОЗ розуміють, що встановлення таких нормативів на 100 % не вплине на вчасне прибуття екстреної бригади медичної допомоги, тому працює над тим, щоб покращити матеріальну базу, тобто оновити автомобільний парк.

«Ми вже в очікуванні завершення процедури закупівлі авто для станцій невідкладної допомоги», – стверджує заступниця міністра Ірина Садов’як.

«УЮТ» №2-7.01.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *