До нашестя гризунів будьте готові!

нашестя гризунів
До нашестя гризунів будьте готові!

Чи захищаєте ви ділянку, будинок, дерева від зубастих шкідників узимку? Питання зовсім невипадкове. Мишоподібні гризуни, найчастіше полівки, при сприятливих для них умовах (у першу чергу, наявності їжі) розмножуються у величезних кількостях і можуть завдати великої шкоди не тільки садам, а й оселі, куди вони проникають за їжею і для влаштування гнізд і виведення потомства. Восени і взимку гризунів у садах завжди дуже багато, тому садівникам слід вжити необхідні заходи для захисту.

Перш за все, не залишайте на ділянці купи із хмизу, гілок та інших рослинних відходів. У них дуже люблять ховатися миші. Всі рослинні залишки потрібно прибрати, а біля дерев розкласти отруєні приманки ратіндан або зоокумарин (10 г препарату на 200 г хліба чи каші). Якщо видно нори гризунів, то їх можна просто обпилити одним із препаратів. Використовують також комбіновані приманки, такі як бактокумарин. Їх поміщають у трубочки з пергаментного паперу чи руберойду до 4 см у діаметрі і до 20 см у довжину, у банки, коробочки, які розкладають по всій садовій ділянці, включаючи парники, теплиці, сміттєві купи, і маскують хмизом.

Для відлякування гризунів застосовують нафталін, пахучі рослини (м’ята, коріандр, бузина, часник, чорнокорінь), попередньо ошпарені окропом. У мишей відмінний нюх, вони не люблять різких запахів. З давніх-давен також відомо, що миші не водяться на згарищах, оскільки не зносять золу. Тому можна засипати пристовбурні круги деревною золою, а зверху накидати суцвіття колючих будяків, які теж стануть перешкодою для гризунів.

Бажано також подбати про захист штамбів молодих дерев. Перед настанням стійких холодів їх обв’язують ялиновими та ялівцевими гілками (голками вниз), сухими пагонами малини й ожини. Солому використовувати для обв’язування не можна, тому що вона приваблює мишей. Треба обмазати дерева спеціальними речовинами, які відлякують гризунів: сумішшю глини зі свіжим коров’яком (1 : 1) із додаванням 100 г карболової кислоти.

Для захисту житлових приміщень (садового будиночка) і сховищ від мишей, які перебираються туди з навколишніх посадок і саду, зазвичай застосовують приманки, до складу яких входить алебастр. Їх готують із цукрового піску, борошна й алебастру у співвідношенні 1 : 1 : 1 і залишають у місцях, де найбільш часто з’являються гризуни (у кутках, за диваном, під сходами тощо).

З’ївши приманку, гризуни гинуть.

Якщо немає бажання готувати приманки власноруч, можна використовувати вже готові клейові пастки, які продаються у магазинах, або змастити лист картону (фанери) спеціальним клеєм. Фіксація лапок моментальна.

Арсеній Шепицький

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *